| inaltcabradulprostcagardu a întrebat:

Imi place extrem de mult de un baiat care isi tot bate joc de mine si imi tot cere nude uri! Nu stiu ce sa fac! Nu ma pot detasa! Este groaznic! Ajutor!

Răspuns Câştigător
| ANAHsneaman a răspuns:

Bună!
Este o persoana otrăvitoare pentru tine!
Trebuie sa te detașezi de el! Nu este ok deloc! Știu este greu, însă nu imposibil!
Puneți intrebarea: Ce îmi place la el? Faptul ca ma înjoseste? Îmi cere nuduri?
Oare nu meriți ceva mai bun? Nu meriți o persoana care chiar sa te respecte pentru ceea ce ești și pentru ceea ce faci?
Crede-mă, ridica standardele cu mult în ceea ce privește personalitatea și bunul simt ale unui băiat.
Dar sa spunem ca tu poți ceda fiindcă îl placi, aici ar apărea o problema grava. Sa punem ca ți-ar scăpa niște poze nud. Ți-ai pus întrebarea ce poate face el cu ele? De la șantaj pana la publicare nu e cale lunga.
Asa ca pentru sănătatea ta mintala și sufleteasca, blochez-l de pe toate rețelele de socializare, șterge orice urma de a lui, poze mesaje.
Însă înainte sa faci aceste lucruri trebuie ca tu sa fii hotărâtă sa spui Stop! Asa nu mai merge! Merit ceva mai bun, decat,, ultimul gunoi,, găsit pe strada!
Totul depinde de tine! Și de voința ta!
Tu iei decizia cea mai înțeleaptă!
Numai bine! Și chiar îmi doresc sa iei o decizie bună care sa îți schimbe viata! Capul sus! O doamna merge tot înainte și nu privește gunoiul lăsat în urma, chiar dacă el e adus de vânt!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In primul rand a da poze nud cu tine este o prostie, ala ti le poate pune pe internet, il al dolea rand tie iti place sa fi bataia lui de joc? nu esti un obiect sexual omule, esti om ca si el, nu ai autocontrol?

| Freya1 a răspuns:

Păi e clar ca nu ai ce sa cauti cu unul ca el.Cred ca trebuie intai de toate sa ii spui ca simti ceva pentru el dar el se comporta urat, asa ca sa nu ai de suferit pe parcurs închei orce legătura cu el.Il blochezi peste tot si te ti cat mai departe de el.

| Andreeush a răspuns:

Să nu cumva să îi dai poze nud, mai târziu vei regreta dacă o faci.
Lasă-l, nu merită să pierzi timpul cu el.

| Rux04 a răspuns:

Bună, te sfătuiesc să nu-i dai. Există riscul să le publice pe internet.

| NuStiu06 a răspuns:

Începe prin a i da block și ignora l când te întâlnești cu el!