| Winners10 a întrebat:

Salutare. In liceu mi-a placut de o colega ( imi place si acum ) si pe parcursul liceului ea s-a mutat in alt oras. A stiut si ea ca o plac si ma placea si ea doar ca nu am spus-o direct nici unul. Este posibil sa ma mut cu serviciul in oras la ea. Merita sa incerc inca odata cu ea sa vad daca mai poate fi ceva?

6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Da, eu zic ca merita.
Dacă nu încerci poți regreta mult timp ca nu ai făcut o.
Iar acum când sunteți și mai maturi e posibil sa se lege ceva mai intens decât s ar fi legat în liceu, dar în același timp nu ți face multe așteptari, e probabil ca ea sa se fi schimbat pe anumite planuri și aspecte, sa se fi maturizat, ca și tine de altfel, imaginează ți ca aveți o baza în trecut dar într un fel o luați de la o.
În rest, multa bafta, sper sa auzim o poveste frumoasă

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca DA. Ar reprezenta o prostie din partea ta daca sa nu ai incerca sa repari macar acum in al 12-lea ceas ceea ce trebuia sa faci de demult. Bafta si Succes!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Am trăit eu însumi o asemenea dramă.
Nu regret nici destinul meu actual. nici propria viață, dar facă ar fi să repar ceva, ar fi o re întâlnire ca aceasta.
Este datoria dtale să încerci. Dacă e să se facă, se face.

| Emma30555 a răspuns:

Da, ar trebui sa incerci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident. O viata avem!

| Dragos13ro a răspuns:

Vorbeste cu ea prima data. Vezi cum evolueaza lucrurile. Deschide subiectul asta cu ea si spune-i ce esti dispus sa faci pentru ea. Intreab-o pe ea daca merita.