| Marius2001Pop a întrebat:

Salutare!
Iubita mea doreste sa mearga la medicina si este ocupata cu pregatirile si invatatul, dar totusi simt ca e mult prea distanta.
Iesim rar, iar cand iesim nu se intampla mare lucru, nu e entuziasmata ca ma vede, se vede ca nu are chef, iar cand o intreb ce este zice ca nu are nimic.
Nici nu prea mai vorbim asa mult ca inainte, dar cand vorbim da rapsunsuri seci si nu pare interesata de ce ii zic.
Mie mi se pare ca este foarte plictisita si ca nu mai are chef de relatia asta, dar cand am discutat despre asta mi-a zis ca nu este asa si ca ea ma vrea.
Este si foarte nemultumita, nu numai cu mine, in general. Mereu are ceva de comentat ceea ce nu se intampla pana acum.
M-am gandit ca e foarte ocupata dar totusi nu mi se pare ca mai are aceeasi dorinta de a fi cu mine.
Sa o termin sau sa mai astept si sa vad daca isi revine?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca este super-stresata de examenele care vin in curand si de care depinde viata si profesia ei, pe urmatorii 40 de ani.

Sa stii ca nu o condamn, dimpotriva, o inteleg ca este in acest stres si focus doar pe carte, asa cum ar trebui sa fii si tu, ca doar te asteapata aceleasi examene.

| Marius2001Pop explică (pentru Violleta2022):

Stiu, dar si eu invat foarte mult, am 3 pregatiri si scoala de soferi, ma pregatesc si pentru scoala si tot imi fac 5min sa intreb cum se simte.
Si faza e ca ea iese cu prietenii ei, asta imi pune intrebari.
Inteleg ca e stresata, dar cu ei de ce poate iesi...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Marius2001Pop):

Lasa naibii scoala de soferii ca nu-i importanta cum este BAC-ul.
Ai timp sa inveti pentru scoala de soferi la vara, dupa examene, acum este VITAL sa inveti pentru BAC sis a iei nota mare, ca de aia depinde viata si viitorul tau.

| Marius2001Pop explică (pentru Violleta2022):

Nu stiu ce legatura are happy pentru ca ma pregatesc si pentru bac, dar bine.

| Marius2001Pop explică (pentru Violleta2022):

Si sunt in clasa a 11-a, la fel ca iubita mea.

| Goete a răspuns:

Da mai multe detalii, cand a avut ultimul orgasm cu tine?

| Brizbriz a răspuns:

S-a maturizat si nu mai e interesata de nimic, lasa-o si gaseste-ti pe cineva care te iubeste, nu care o sa te lase cu prima ocazie ca e prea blazata de tot

| Nirvanaaa a răspuns:

Da, am trecut și eu prin perioada aia și iti spun ca uneori nu voiam sa văd pe nimeni laughing. Examenul ăla mă stresa zi și noapte.
Poate asta se întâmplă și la ea, stresul și presiunea asta constanta o epuizează și o lasă fără chef de tot, mai ales ca ai spus ca nu era așa înainte. Când va intra la facultate probabil va fi și mai rău.
Ideea e dacă ești dispus sa stai așa intr-o relație. Dacă nu, atunci nu are rost sa iti pierzi timpul. Caută pe cineva compatibil cu tine. Succes!

| Kellut a răspuns:

Pierzi atata timp pentru ce? Las-o sa isi urmeze visul si mergi mai departe. Esti tanar ai toata viata inainte fratica.
Nu sta in loc pentru nimeni mai ales cand observi ca lucrurile se stramba.
Bafta!