| LordCristobal a întrebat:

Salutare la toata lumea!
Fetelor,sa zicem ca mergeti pe strada cu o prietena si in stanga voastra auziti un baiat care vorbeste la telefon si zice urmatorul lucru:
,,Ba Andrei, hai ca trebuie sa inchid ca am vazut o fata foarte frumoasa si vreau sa vorbesc cu ea".laughing)
Dupa ce incheie conversatia baiatul se prezinta intr-un mod politicos si apoi va propune sa iesiti la cafea cand sunteti liberi amandoi.
Ce reactie ati avea in asemenea sitiuatie?
Ati accepta sa iesiti cu baiatul respectiv?

Răspuns Câştigător
| dragodana a răspuns:

Salut!
Dacă îți place de el, intalneste-te cu el.
M-ar amuza situația și as vedea unde duce întâlnirea.

22 răspunsuri:
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Direct refuz, de ce ai avea încredere să ieși cu o persoana străină?

| steamrogue77 a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

Si cum se transforma o persoana straina intr-o persoana cunoscuta oare?

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru steamrogue77):

De ce sa abordam persoane random pe strada care merg în y loc și să îi invitam fix în ziua respectiva la o întâlnire când poate nu își doresc o relație, prietenie, absolut nimic, doar pentru ca arata bine și mai pare și ciudat.
Cunoașterea se poate face online, prin prieteni comuni [ în viata reala] sau pasiuni comune.

| steamrogue77 a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

Spune-i asta cuiva care nu are prea multi prieteni, cum o sa cunoasca alte persoane?
Cunoasterea online e superficiala.

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru steamrogue77):

Și abordările random pe strada cum sunt?
În ziua de azi, cum sunt?
Când nu știi de ce fel de oameni dai, sincer atât de superficiala este asta face to face, ca tot vrăjeli și lucruri se spun și în real.

| steamrogue77 a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

În ziua de azi, cum sunt? Dar ce conteaza ziua de azi sau de ieri? laughing
Abordarile pe strada au fost mereu la fel.

"ca tot vrăjeli și lucruri se spun și în real." si in online ce este diferit? nu se spun tot vrajeli? laughing

"atât de superficiala este asta face to face" nu stiu ce sa zic, poti sa dai peste o persoana ok, nu multi au tupeu se se baga in seama si sa duca o conversatie pana la capat.

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru steamrogue77):

Este totuși nasol sa abordezi oameni străini pe strada happy.
În trecut poate erau mai obișnuite, în ziua de azi doar bagi anumite persoane în sperieți pentru ca da, cine știe ce dubios ești și ce intenții ai.
Gen da, asta consider eu personal, fiecare face cum știe

| steamrogue77 a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

Deci care e concluzia, daca nu ai prieteni, pe unde poti sa cunosti alte persoane/cum le abordezi?

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru steamrogue77):

Păi ai prieteni pentru ca ai fost cu x și y în liceu, la facultate etc( de aici poți sa îți faci)
Sau le ai cunoscut pe internet și după real
Sau aveți pasiuni comune.

| steamrogue77 a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

Sa presupunem ca nu ai fost o persoana chiar asa de sociabila si nu ti-ai facut prieteni in timpul asta, ce e de facut atunci?

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru steamrogue77):

Consider ca atunci când devenim obsedați, disperați sa obținem lucrul sau sa ajungem în punctul dorit fix atunci nu o sa ni se îndeplinească dorința.
Sa lucram la noi zic, multe persoane au tot felul de traume nevindecate( este esențial să incercam să ne vindecam înainte de a începe orice fel de relație. )
Și da, poate o sa zici " dar ce este rau la a aborda o persoana necunoscuta pe strada?" Ei bine nu te aștepta ca persoanele respective sa fie mega incantate ca un necunoscut le-a vorbit și le-a propus o ieșire.
Pentru ca logic ca nemaipatind astfel de experiente ești în ipostaza de a părea un ciudat, care cine știe unde vrea sa le ducă și ce să le facă.
Ei bine este greu sa îți faci prieteni, de asta trebuie sa ai hobby-uri și cine stie? Poate dai de persoane cu aceleași lucruri, obiceiuri ( precum mersul la sala, la biblioteca, etc).
Și da nici ce am propus eu nu este un lucru sigur, dar mai simplu dai follow pe Instagram spre ex unei persoane și poc începeți sa discutați și dacă totul merge bine deja puteți planifica întâlniri și alta este sa abordezi random lumea pe strada.

| steamrogue77 a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

Da-i tu follow si mesaj unei fete care arata doar de nota 7 pe Instagram, mai are inca 1000 de mesaje, nici macar nu o sa iti vada mesajul, dar sa iti si raspunda si sa duci conversatia mai departe laughing

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru steamrogue77):

Și pe strada cum este, sa abordezi străini?laughing))
Fără sa le știi viata și mai ales dacă au relație sau nu.
" arata doar de 7", vezi ca frumusețea sta fix în ochii privitoruluihappy
Contează și alte lucruri și dacă ai ceva farmec poate trece peste alea 1000 de mesaje.

| steamrogue77 a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

Pe strada contactul este direct si isi face o parere pe loc despre tine, decizia luanduse imediat daca vrea sa continue ceva cu tine sau nu.

Pe social media poti sa vorbesti si 1 luna fara sa se intample nimic concret (in cazul in care iti raspunde).

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru steamrogue77):

Și crezi ca poți sa abordezi orice persoana de pe strada?
Și cât crezi ca poți sa vorbești cu aceasta, 2 ore?)))
Nu de alta, dar e dubios sa vezi o persoana random care se duce în y loc și o abordezi asa.

| steamrogue77 a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

Și crezi ca poți sa abordezi orice persoana de pe strada? Sigur, ce te opreste sa nu faci asta?
2 ore? laughing
5 minute sunt suficiente, daca persoana abordata e interesata iti va oferi numarul de telefon/insta si mai departe scrie in carte

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru steamrogue77):

laughing))
Poate chestia ca ești un străin și pari ciudat.
Ma rog, hai sa închidem acest subiect, eu asta consider poate alte fete apreciază acest gest.

| AdioTPU a răspuns:

Să fie sănătos! Nu ies cu indivizi pe care abia i-am văzut pe stradă și despre care nu știu nimic.

| steamrogue77 a răspuns (pentru AdioTPU):

Si cum ar trebui stii ceva despre el daca nu vrei sa iesi cu el? laughing

| Manns a răspuns (pentru steamrogue77):

Womens hahaha

| VoidEternal a răspuns (pentru Manns):

Women*

| ILikeBlackCats a răspuns:

Sa caute pe altcineva. Mult noroc.