| anonim_4396 a întrebat:

M-am despartit de prietena mea in urma unei certe mai serioase care m-a facut sa ma gandesc la mai multe lucruri, am pus in balanta alte lucruri, iar intr-un final am ajuns la decizia asta.Acum sunt foarte dezorientat deoarece nu stiu ce sa fac,ma gandesc la ea foarte mult,insa nu stiu ce simt cu adevarat pentru ea,eu stiu sigur ca sentimentele ei sunt foarte puternice pentru mine,insa eu nu sunt foarte hotarat,adica nu as vrea sa ma intorc la ea fara sa simt ceva cu adevarat,cam acesta este si principalul motiv pentru care am vrut sa ne despartim,adica nu vreau sa sa-mi bat joc de ea, sau sa o fac sa sufere si mai mult daca inaintam in relatie, si dupa va trebui sa ne despartim iar.Acum nu stiu daca sa incerc sa ma impac sau nu cu ea, daca ma gandesc la ea doar pentru ca imi lipsesc sarutarile si imbratisarile sau pentru ca imi place cu adevarat.

5 răspunsuri:
| Staind a răspuns:

Been there. Nu te intoarce daca nu mai ai ceva serios. O sa te intorci din cauza dorului, iti trece, dupa care revezi din nou motivele pentru care ai facut alegerea. N-are niciun sens. Se simte nasol, dar na.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Chiar nu ai nimic mai bun in fata de te simti fortat sa privesti in trecut? happy

| anonim_4396 explică (pentru TheLoveDoctorr):

Ideea este ca ne-am despartit de cateva zile,deci nu este un trecut foarte indepartat,Si nu as vrea sa renunt asa usor, dar nici sa ma intorc daca nu simt cu adevarat ceva, este destul de complicat, cel putin in capul meu laughing Adevarul este ca nici eu nu sunt prea sigur, ceea ce ingreuneaza decizia mea

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru anonim_4396):

Te mai intreb odata, dar de data aceasta mai detaliat : Daca s-a ajuns aici, inseamna ca nu a fost totul roz, nu a fost tensiune si entuziasm intre voi ( probabil ), de ce te uiti in spate cand viitorul iti poate aduce una sau de ce nu chiar mai multe tipe misto. Decizia este a ta.

PS: Relatia ta pe viitor se va desfasura la fel cum a fost si pana acum, ce auzi tu de schimbari radicale e prostie, probabil o sa se schimbe 1 sapt, 2, dupa care revine aceeasi fata " iubitoare ". Daca nu simti ca chiar o vrei, du-te la alta mai misto. Ce stai?

| Superdumnezeuomniscient a răspuns:

Niciodata sa nu iti para rau de o decizie pe care o iei pe domeniul asta, de obicei prima parere e cea mai bunawinking Deci ti.as recomanda sa te indrepti spre ceva mai bun si sa o uiti, inlocuiste.o cu alte saruturi si imbratisari, dar mai bunewinking