| anonim_4396 a întrebat:

M-am îndrăgostit de o fata, pe care o vad în fiecare zi pe holul liceului, însă nu știu cum sa încep o conversație cu ea. Îmi puteți da idei?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca nu e atractie fizica degeaba incerci, dar faza e ca tu nici macar nu ai incercat desi nu stim daca te place sau nu, pana nu vei incerca nu putem sti, eu isi spun din propie experienta sa te grabesti ca asa pierzi iubirea vieti tale si peste anii vei regreta asta

https://www.youtube.com/watch?v=0ddtWcVNxnc

| Violleta2022 a răspuns:

"buna, ma cheama X-ulescu si-mi place de tine!
As' dori sa te intreb daca vrei sa fii prietena mea!"

Ce zici, merge asa?

| RockstarGms a răspuns (pentru Violleta2022):

Prea copilăresc...

| Violleta2022 a răspuns (pentru RockstarGms):

Nu-ti trebuie nimic sofisticat la primul contact cu persoana respectiva, lucrurile simple sunt si cele mai clare!
Depinzand de raspunsul primit, pot incepe o relatie, sau se saluta si fiecare pleaca in directia opusa.

| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand cel mai important lucru de facut intr-o astfel de situatie, se poate reduce la incercarea de a deveni prieteni cu orice pret si prin orice metoda posibila. Doar dupa aceea vei putea spera ca stand cat mai des si cat mai mult timp prin preajma ei si prin adoptarea unui comportament adecvat sau mai deosebit, sa se infiripe intre voi o idila, o relatie mai aparte care sa va permita sa deveniti un cuplu de iubiti. Succes!

| RockstarGms a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Eu ceream o metoda prin care sa o bag în seama. Mersi oricum...

| Enertx a răspuns:

Deci, astepti pana se opreste undeva pe hol, tu frumos te duci in directia ei cat mai subtil aplici o lovitura de picior tot in picioru tau si speri sa cazi cu fata in sanii ei. Asa ies cele mai frumoase relatii. Also ai putea sa o bagi in seama printr-un simplu buna sa o intrebi daca are treaba ca vrei sa vorbesti cu ea, daca te intreaba ce ii spui ca la asta nu te-ai gandit si te prezinti frumos si de aici totu decurge natural, hai ca nu esti la gradinita. Oricum stai chill ca o sa isi dea seama din prima intentiile tale (cu atat mai rapid daca aplici varianta cu picior in picior).

| dariaaaaaa97 a răspuns:

Nu stiu daca va merge, dar incearca. Cauta prieteni comuni (De exemplu, poate ai vreun prieten prin clasa ei). Roaga acel prieten sa va faca cunostinta, si ai sanse cu ea.Scuze ca e destul de scurt raspunsul.
Sper ca te-am ajutat

| CumparTrabanturgent2016 a răspuns:

O violezi si o lasi insarcinata
O sa te iubeasca automat
Cpl