| deeaandree a întrebat:

Ma numesc Andreea si am 21 de ani.problema e in felul urmator:am cam facut sex neprotejat in ultimul timp si am dubii.mi s au umflat sanii si ma dor foarte tare de 2 zile iar menstruatia mea urmeaza de abia pe 6 aprilie.in plus ma simt foarte obosita.ce credeti as putea fi gravida?

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

De obicei sanii dor inainte de ciclu. De ce nu te protejezi?!
E mult mai important sa simti jetul decat sa stai linistita si sanatoasa?!
Si, din pacate nici el nu pare prea constient si nici nu te respecta si apreciaza prea mult, din moment ce nu ii pasa de ce risti!

| katy a răspuns:

Fa-ti un test peste 2 saptamani, sa fii sigura.Simptomele par a fi premenstruale, nu cred ca esti insarcinata

| corbulalbrosu a răspuns:

Cu 8-9 zile inainte de momentul la care ar urma sa inceapa menstruatia, este imposibil sa se produca implantarea ovulului fecundat prin nidatie in endometru. In concluzie NU pot sa apara/existe "simptome" de sarcina fiindca asa ceva NU EXISTA chiar si in eventualitatea ca s-ar fi realizat fecundarea ovulului. O sarcina in cazul tau s-ar fi putut produce doar/numai in cazul in care ai fi intretinut contacte neprotejate in perioada fertila a actualului ciclu menstrual care s-a suprapus peste zilele dintre 19-24 Martie. In concluzie tu esti cea/singura care isi poate evalua situatia in aceasta privinta. Durerile aparute la nivelul sanilor se pot datora atat activitatii hormonale mai intense din aceasta perioada, sau a unor posibile modificari hormonale destul de frecvente in perioada adolescentei. Multa sanatate!

| deeaandree explică (pentru corbulalbrosu):

Mai tot timpul am facut-o neprotejat pentru ca ne dorim un copil... dar ma miram la surerile astea si la statea mea.multumesc pentru raspuns

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai facut sex neprotejat in perioada fertila, cu siguranta ca ai ramas gravida.

| Iuliana_Andreea_1996 a răspuns:

Nu sunt simptome destule pentru ati da seama.
Pot fi "x" motive care ar da stare de oboseala sau altceva.

| AndreeaEeeea a răspuns:

Este posibil sa fi ramas gravida, dar mai sigur faci un test de sarcina daca nu iti vine ciclul