| mimirea a întrebat:

Mi-am început viața sexuală la 22 de ani(acum am 23) doar cu un partener care deja îmi este soț,problema este ca deja de un an în timpul actului sexual nu simt absolut nimic. Credeam ca cu timpul se va ameliora aceasta situație,dar din păcate nu. Cu adevăr îmi doresc partenerul totul merge bine, pînă când deja își introduce în mine penisul și nu simt nimic doar cum s-ar freca ceva și atât. Care ar fi problema? Din ce cauza? Rog seriozitate! Mulțumesc!

41 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Simti atractie fizica?

| SupMates a răspuns:

Ar trebui sa iti informezi sotul despre asta si sa ii spus sa incerce sa amelioreze problema, sunt mii de siteuri care sa il invete ce si cum să faca happy

| mimirea explică (pentru RAY):

Da

| RAY a răspuns (pentru mimirea):

Te masturbezi?

| mimirea explică (pentru RAY):

Doar la clitoris

| RAY a răspuns (pentru mimirea):

Atunci simti placere?

| mimirea explică (pentru RAY):

Da simt placere

| RAY a răspuns (pentru mimirea):

Deci cand iti atingi clitorosul cu degetele simti placere dar la penetrare vaginala nu simti, sex oral ai primit?

| mimirea explică (pentru RAY):

Am primit sex oral si doar la clitoris primesc placere

| RAY a răspuns (pentru mimirea):

Desi simti placere atunci, iti face mereu oral?

| mimirea explică (pentru RAY):

Mereu

| RAY a răspuns (pentru mimirea):

Ai orgasm cand iti face oral?

| mimirea explică (pentru RAY):

Dacă sincer nu știu ce e asta un orgasm, pot doar descrie ce simt....simt așa o placere imensa încât nu pot sta locului, așa e mare plăcerea ca nu o pot răbda pînă la sfârșit...se încălzește tot corpul

| RAY a răspuns (pentru mimirea):

Orgasmul este ca o explozie, este punctul cel mai puternic resimtit de catre creierul uman, tu simti o placere continua, nici singura nu ajungi la orgasm?

| mimirea explică (pentru RAY):

Nu

| RAY a răspuns (pentru mimirea):

Ce pozitii ai incercat cu el?

| Papusica190 a răspuns:

Și eu am pățit asta, eu stau de 12 ani cu soțul meu nu sunt bătrână am doar 28 de ani stau cu el de la 15 ani.in fine.De vina e obisnuinta același lucru te plictisește și nu mai simți nimic.Eu incerc să mă gândesc la ceva excitant, ne uitam la filme pentru adulți și la mine a funcționat am inceput sa am din nou orgasm.E nașpa sa nu ai orgasm știu asta.Succes!

| mimirea explică (pentru RAY):

Poziția misionarul, lingurița, ancora, capra

| RAY a răspuns (pentru mimirea):

Citesti carti romantice cu content sexual?

| mimirea explică (pentru RAY):

Nu,nu citesc

| RAY a răspuns (pentru mimirea):

Citeste,dezvoltati imaginatia

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Ce are scula cu prefectura, atracția și compatibilitatea sexuală nu e unu și același lucru. D'aia nu simte nimic că e proastă, s-a aruncat în pla primului tip fără să ia în considerare și compatibilitatea sexuală. Și apoi te întrebi de ce se ajunge la divorț, din cauza fraierelor, care se mărită virigine și la 40 de ani se trezesc că s-au plictisit și-s rupte-n c#u după plă.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Nu putea sa stie de compatibilitatea sexuală

| mimirea explică (pentru RAY):

Și asta e concluzia?

| RAY a răspuns (pentru mimirea):

Nu este nici una, sexologia feminima e complicata, dar, atractia fizica conteaza, macar vaginul e umed cand te penetreaza, simti fluturiasi aia cand il vezi?

| mimirea explică (pentru Papusica190):

Problema e că, nu am simțit niciodată orgasm, nici chiar de la început sad

| mimirea explică (pentru RAY):

Nu mereu e umed, cel mai multe ori nu e umed, folosim uleiuri

| RAY a răspuns (pentru mimirea):

Eu cred ca nu prea ai fost atrasa de el fizic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai deasupra lui, si te ghidezi, poate asa ajungi la orgasm.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru mimirea):

Da, acea plăcere imensă se numește orgasm.