| Winners10 a întrebat:

Salutare. Nu am mai avut o relatie de ceva timp (cativa ani) si sincer imi cam este dor, numai ca sunt genul ala putin mai timid. Sunt cateva fete care chiar imi plac si sunt si singure cu care as dori sa vorbesc. Numai ca aici apare mare problema. Chiar nu stiu ce sa vorbesc, ca sa intreb foarte mult. Putin ajutor nu ar strica din partea voastra.
Cei care vor sa dea o parere buna este bine-venita, cei care au chef sa faca misto mai bine nu va obositi sa mai scrieti. O seara buna.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai totusi o varsta. Inseamna ca esti prea timid.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi bine sa intri intr-o relatie de prietenie cu o fata/femeie care are nivelul educational asemanator cu al tau, sau o partenera cu care sa te potrivesti in privinta unor pasiuni si/sau hobby-uri comune sau cat mai apropiate fiindca intr-o asemenea situatie ai avea in permanenta suficient de multe subiecte de conversatie.

| Winners10 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu am de unde sa stiu ce hobby-uri, pasiuni are daca nu vorbesti cu ea. ca sa vorbesti cu cea ceare are exact aceleasi pasiuni ca tine

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Winners10):

Fara sa incerci ca cel putin/macar sa-ti faci curajul necesar sa intri in legatura cu cineva, poti afla ceea ce te-ar interesa in legatura cu persoana vizata, din anumite surse ''colaterale'' : prieteni comuni, siteuri de socializare, Instagram, Facebook, etc,

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca doi oameni să fie împreună, au nevoie să aibă ceva în comun, preocupări comune.
Astfel o discuție depinde de context. Dacă te întâlnești cu cinev pentru 5 minute, nu vei aborda o temă grea și complicată. Dacă ai mai mult timp de petrecut cu persoana respectivă, e altfel.
O discuție începe nu degeaba cu.
- Ce mai faci?
Din asta rezultă că te interesează persoana respectivă și viața ei.
Din felul în care îți răspunde, îți dai seama dacă interesul tău pentru ea, a generat un răsunet, o reacție pozitivă în mintea ei.
Apoi discuția se poate deplasa prin întrebări la ceea ce face, școală sau meserie, familia ei, hobbyuri. Ca să nu pară interogator, din când în când vei dezvălui câte ceva despre tine, Astfel vți ajunge la o cunoaștere reciprocă. Nu are rost să pornești de acasă cu o lecție învățată, sau să îți propui să discuți azi despre fotbal, dacă ei nu îi place deloc fotbalul.

| Sofer a răspuns:

Intra in vorba cu fete online pe Facebook.

| Donsavas a răspuns:

Timiditatea este o problemă ce se rezolva prin exercițiu.
Nu pleca cu gândul că ar trebui să ai o relatie cu cineva. E ca si cand ai incerca sa ceri o femeie de soție din prima. Femeile au nevoie de încredere pentru a avea o relatie de lunga durata cu cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din întrebarea ta reiese că ești mai virgin decât uleiul de măsline.

| Winners10 explică (pentru anonim_4396):

Din raspunsul tau razulta cat esti de prost... dar stai linistit ca nu esti singurul. O seara buna sa ai.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Winners10):

Iar din întrebarea ta și cele anteriore rezultă cât ești de infantil. Mereu postezi cam același întrebări bazându-se pe același subiect. Oare ai învățat ceva din ce răspunsuri ai primit? Că ai cunoscut o tipa pe Facebook, că nu știu ce, că nu știu cum... Bai, dacă și în 2019 erai la fel și în 2020 ramai tot la fel. Poti sa postezi și 100 de întrebări pe același subiect pentru ca răspunsuri primești tot la fel. Se pare ca nu reușești să înțelegi nimic din ce iti explică omul. Iar tu ar trebui să înveți diferența dintre a socializa pe Facebook cu agățatul de femei pe Facebook. Pentru că ia caută și pe Wikipedia să vezi cum scrie "că Facebook este rețea de socializare" nu matrimoniale. În general pe internet nu găsești nimic serios iar dacă încă trăiești cu speranța că cineva ( o femeie, ca doar nu bărbat) va intra în profilul tău de Facebook, te va plăcea și te va lua de soț... Te înșeli amarnic. Sau poate crezi ca atragi atenția aici, pe TPU și îți sare vreo femeie în brate. Iubirea nu se caută pe internet. Au mai fost cazuri când s-au cunoscut pe Facebook și s-au înțeles, s-au căsătorit și acum au familie fericită. Dar ghici ce? Sunt cazuri rare.

Si eu sunt singur, am 29 ani. Dar sunt singur pentru că așa vreau eu, iar dacă vreau sa am parte de placere găsesc. 450 lei costa o noapte întreaga de placere comparând cu 100 lei ora. Te distrezi, te răcorești și o perioadă nu ai treabă. Dar ce știi tu? Vrei relații serioase! Vai de tine și de tinerețea ta.