| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,o să mă fac călugăr,vreau să îi dedic viața lui Dumnezeu, oricum vecina asta are pe altcineva iar ea este acum măritată și totuși nu înțeleg de ce îmi face mereu cu mâna când mă vede

4 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Te salută din bună-crestere. În anumite părți ale ţării, lumea salută chiar şi necunoscuţii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te faci calugar din cauza vecinei? Scuza-ma ca te intreb, dar n-am inteles intrebarea ta.Si vecina are pe altcineva dar totusi este maritata? Pai te saluta, asa e frumos cand vezi niste vecini, sa ii saluti.

| Thesimplecat a răspuns:

Nu iti face cu mana decat pentru ca asa este politicos.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce treaba are dumnezue cu vecina?
La Dumnzeu te inchini si te rogi, la vecina o saluti si-i faci cu mana, asa cum iti face si ea, de altfel, nimic ciudat, doar o forma de salut.