| SilverAsh a întrebat:

Salutare, o sa va zic sincer ca fac asta mai mult sa ma descarc, desi as avea nevoie si de niste ajutor, sau macar sa stiu daca fac bine ceea ce fac. Bun, o sa incep asa, eu am avut o relatie de 2 ani cu o fata, am sacrificat enorm de mult pentru ea, mi-am certat cu cel mai bun prieten al meu de n ori ca sa o apar, si era sa fiu,, exclus,, din grupul meu de prieteni, si mullllte alte chestii care mie imi erau dragi. In acesti 2 ani o data s-a despartit de mine, si in acel moment simteam ca lumea era toata neagra, si era si mai neagra pentru ca ma inselase. Nu intelegeam ce am gresit etc etc. Dupa aceea ne-am impacat si a continuat asa pana cand eu am gresit si m-am despartit de ea deoarece eu cand greseam era suparata zile intregi, iar ea cand gresea eu o iertam foarte repede, realizez ca am gresit despartindu-ma de ea, ssi inca regret, problema era ca nu voiam sa ma impac deoarece am bac-ul. Si am vorbit cu ea si am cam decis sa ramanem asa pana dupa ce termin eu cu examenul. Ei bun pana aici. Ca sa fiu cat se poate de clar. Inca o iubesc destul de mult, dar am crezut ca e facuta pentru mine si ca toate acele cuvinte care le spunea si tot erau adevarate pana cand dupa cea de a 2 a despartire(actuala) ea in 1 luna era deja cu altul. Am crezut ca cuvintele acestea pe care ea le spunea,,te iubesc cu adevarat,, sunt adevarate. Doar ca mi-am dat seama ca nu a fost sa fie. Ok, cam asta ar fi povestea. Ceea ce ma omoara e faptul nu ca e cu altul, ci ca am fost mintit. Si acum nu pot sa mai cred ca persoana caruia i-am dat tot nu a fost adevarata a fost o banala minciuna. Si acum zilnic sunt mort ca nu pot acepta ca sentimentele pe care le-am daruit si totul au fost luate in,,batjocura,,. Zilnic imi spun ca sigur e cineva care v-a aprecia cum sunt si ceea ce fac pentru cei de langa mine, sunt genul de persoana care tine mai mult la cei de langa el decat la el. Si vreau sa va intreb, toata lumea isi vede doar de interese, sunt singurul tampit de pe lume care ar da tot pentru o persoana necunoscuta? Si exista vreo metoda prin care eu as putea sa uit mai repede de ea? Inafara de faptul ca zilnic zic,,totul e ok,, si,,sigur e cineva acolo care ma v-a iubi si va fi de n ori mai,, buna,, ca ea,,. Multumesc ca ati citit asta, daca ati avut rabdarea. Si nu imi spuneti,, tu ai gresit,, ca stiu unde am gresit si sunt ok cu asta.

Răspuns Câştigător
| frumusyka334 a răspuns:

Cred ca acum cel mai important ar fi sa iei bacul concentreazate pe invatat asa o sa uiti de ea pentru un timp apoi ranile vor fi mai usoare si u ai gresit pentru ca te-ai despartit de ea dintr-o banala prostie... si ai mai gresit ca te-ai impacat cu ea dupa ce te-a inselat... acum ea nu te inseala probabil vrea sa iti arate ce ai pierdut probabil ea nu a inteles destul de bine dc luati pauza asta si s-a simtit data la o parte u poate nu ai fost destul de explicit cu ea si face asa doar din razbunare. uneori fetele au metode neintelese de baieti pentru as arata suferinta ea probabil crede ca chestia cu bacu a fost un pretext si ti-ai gasit pe alta cred ca cel mai bine ar fi sa incerci sa vorbesti serios cu ea si sa lamuriti unele lucruri sa vedeti daca mai poate fi facut ceva ea poate sta cu acel baiat din suferinta sa se razbune pe tine sau doar ca sa nu iti simta lipsa chestiile astea se intampla mereu di cauza lipsei de iubire in cazul fetelor daca lamuriti si mai puteti face ceva e ok daca nu incearca sa iti iei bacul si daca te vei concentra pe invatat iti va iesi din minte crede-ma am trecut prin ce treci u sau daca poti incearca sa gasesti o fata doar pentru a vorbi ca sa te mai ajute sa razi sa glumesti sa ai o preocuparewinking sper ca te-am ajutat funda?

3 răspunsuri:
| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Poate fii greu dar va trebui sa uiti de ea. Pana acum tu ai sacrificat lucruri pentru ea si cred ca daca din prima luna te-a inselat nu are respect fata de tine. Intr-o relatie e nevoie de fidelitate, sinceritate, respect si multa iubire emanand de la amandoi. Eu nu cred ca ea le-a respectat, deci cel mai bine, uita de ea. Sper ca te-am ajutat!happy

| SisMusic a răspuns:

Sincer nu esti singurul nebun pe lumea asta mai sunt si alti spre exemplu eu... asta e in firea fiecarui om sa aiba iubire fata de un om unui au mai multa unui mai putina!
Acet lucru trebuie sa te faca mandru nu sa te descurajeze nu sunt multi oameni cu astfel de sentimente frumoase pentru cel din jur, uni chiar ar da in cap pentru un pumn de fise iar tu fiind acea exceptie care si-ar da bani de taxi pentru unu care nu are ce manca!
In legatura cu iubita pe care ai avut-o nu trebuie sa-ti para rau aceste lucruri sunt trecatoare nu te gandi la aceste lucruri iesi cu prieteni cu o fata uitate la un film sa uiti daca doar o sa-ti arunci sperante desarte nu o sa mearga. Mereu o sa fie cineva pentru tine indiferent de cum esti tu!
Sunt persoane care inseala doar de dragul de a avea pe altul si a se da mare in fata anturajului ca ea/el si-a inselat partenerul!
Aceste lucruri nu conteaza tot ce este important este sa-ti gasesti un scop si sa il urmezi iar iubirea vine ccand te astepti mai putin!big grin
Orice fata care dupa o luna doua isi gaseste altul a fost o dragoste pe interes iar sentimentele nu au existatsad
Cam asta a fostbig grin
Bafta in continuare!winking

| Anca16188 a răspuns:

Eu zic ca tu sa te concentrezi acum sa iti iei baculll! Pentru ca fete ca ea gasesti la fiecare metru, o sa-si dea seama ca o gresit, pentru ca ea si-a cam luat-o in cap, ca tu ai pupato atata in cur. fete ca ea o sa mai intalnesti! Nu esti un tampit esti doar indragostit, ceea ce e perfect normal, dar i-ai dat prea multa atentie si asta a afectato...o sa afli cat de adevarate au fost "te iubesc-urile" atunci cand o sa se intoarca la tine (daca se mai intoarce) si daca vine cu faze "iarta-ma am gresit, doar pe tine te iubesc" clar nu au fost adevarate, si iti spun asta pentru ca si eu sunt fata.....Deci, bafta, si succes la bac.