| bbl1008 a întrebat:

Salutare!
Sa va expun povestea mea:
Acum 4 luni am inceput o relatie cu o fata pe care am cunoscut-o prin intermediul unor prieteni. Dupa doua luni am inceput sa raman peste noapte la ea 2 zile pe saptamana, dar la un moment dat s-au facut 4 zile...aproape ca locuiam impreuna(ea locuind singura cu chirie). Intr-o zi mi-a propus sa ne vedem un picut mai rar ca simte ca s-a intamplat totul prea repede.Eu nu prea voiam ca ma simteam(si ma simt) f bine cu dansa si sunt si putin posesiv, dar am fost de acord.Nu a durat mai mult de o saptamana si "rutina" a revenit. Avand in vedere faptul ca ea e mai repezita si eu mai comod, desi intr-o buna masura ne completam, inevitabil au aparut contraziceri de tot felul, dar nimic serios.Astazi, dupa o contrazicere specifica noua, mi-a dat de inteles ca ar fi bine sa ne separam sau sa despartim, nu stiu ce sa cred ca nu mi-a zis in fata "GATA PANA AICI,NU MAI VREAU SA TE VAD!" Eu, atunci am deschis discutia despre motivul sau motivele pentru care vrea lucrul asta.Ea imi spune ca simte ca nu tine la mine asa cum si-ar dori fiindca ne-am vazut mult prea des si nu am lasat-o sa i se faca dor de mine(acum, sincer ii dau dreptate aici). Discutia se muta in bucatarie la cafea, la moment dat cand niciunul nu mai vorbea, eu un pic cu privirea pierduta, ea se ridica de pe scaun, vine spre mine, imi zambeste si ma saruta! Eu raman uimit, ce-i cu gestul asta daca vrea sa ne despartim? Nu-i zic nimic, si ma uit surprins la ea.Isi termina cafeaua si se retrage sa se imbrace, eu urmand-o ca trebuia s-o las undeva si plus de asta trebuia sa plec ca..ne despartisem, nu? Ma intersectez in dormitor cu ea si ce sa vezi, ma alinta verbal, ma imbratiseaza si ma mai saruta o data! Eu atunci ii zic: "Hai sa nu ne pripim in a lua decizii inca!"Ea zambeste si nu zice nimic.In sfarsit, plecam! Pe drum schimbam cateva vorbe despre alte chestii neinteresante.La destinatie, inainte sa coboare din masina, ma saruta din nou imi zambeste ca si cum nu s-a intamplat nimic si imi ureaza o zi frumoasa!

Oameni buni, ce ar trebui sa inteleg din asta? Vrea despartire, sau ce vrea?

P.S.1:Tin mult la ea, de fapt simt ca incep sa o iubesc!
P.S.2:Scuze pentru expunerea asa elaborata, dar vreau sa se inteleaga exact ce am patit!

Răspuns Câştigător
| ŞtefanaTCK a răspuns:

Da, greu de inteles suntem si noi femeile. tongue
Parerea mea e ca ar trebui sa o lasi putin sa i se faca dor. Sarut-o pasional la fiecare intrevedere. Ofera-i inzecit acel ceva de care a vrut sa ii fie dor. happy
Arata-i ca o iubesti, arata-i ca vrei sa iti fie alaturi.

Eu sincer cred ca vrea doar sa te tii de ideea ei cu vazutul mai rar pentru a i se face dor. Ea merge pe premisa urmatoare: ca sa vezi cat de mult tine un om la ceva, ia-i acel ceva din viata lui. Atunci poate chiar se va hotara daca isi doreste sau nu sa va despartiti. Nu renunta. Incearca toate variantele. Nu o lasa sa ia decizi pripite. happy
Bafta!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este o relatie bazata doar pe sex si ea nu prea e incantata de calitatea ta de mascul. Te va schimba cu prima ocazie.

| Anonymous95 a răspuns:

Pffff complicat frate. Poate simte ca o sufoci. Are dreptate cu partea "sa o lasi sa i se faca dor de tine". Ai observat atunci cand vezi ceva si nu il ai, sau il ai dar foarte rar? Si ti'l doresti atat de mult. Iar cand il ai in permanenta parca te plictisesti de el. Eu cred ca nu vrea sa va despartiti, doar sa "o lasi sa i se faca dor de tine" cum zice ea...

| Alexandra_Alisa_Gancea_1991 a răspuns:

Parerea mea e ca nu vrea sa va despartiti, probabil a fost doar o chestie de moment.ar trebuii sa o luati mai usor si sa invatati impreuna sa va tolerati anumite reactii.

| bbl1008 explică:

Multumesc mult de raspunsuri! In aceeasi seara dupa ce am postat intrebarea, m-a invitat la ea! Clar a jucat la cacealma!