| Klax187_2507 a întrebat:

Salutare si buna la toata lumea! Am si eu o intrebare, cred, des intalnita : Intr-o relatie, daca partenerul ii face sex oral partenerei, este normal ca si ea sa-i faca lui (normal, obligatoriu, cum vreti sa-i spuneti.)? Daca da, de ce? Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!

9 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Daca partenera vrea sa ii faca sex oral partenerului, e perfect. Daca nu vrea, partenerul nu trebuie sa oblige partenerahappy

| Dan a răspuns:

Voi cei mai ne experimentati aveti o problema cu sexul oral, ce placere vezi in asta?happy

| zizibela a răspuns:

El ii fac ei sex oral doar daca vea si ea ii face lui deaseamenea doar daca vrea! Insa din moment ce el se sraduieste sa e simti tu bine normal ca te simti si ii faci si tu lui pentru ca si el sa se bucure! insa nu este obligaoriu!

| vasiledumitru a răspuns:

Mie mi ar fi scarba sa sarut pe cineva care a facut sex oral, chiar si sa beau apa dupa el mi ar fi scarba.

| silver1864 a răspuns:

Eu pot sa-ti garantez ca el se va simti cu mult mai satisfakut daca il va rasplati si partenera cu un sex oral happy. dar intr-o relatie normala nici nu poate sa mearga vorba despre "obligatoriu"...

| A.be.ce a răspuns:

Cu siguranta nu este obligatoriu, deoarece nici persoana care a facut asa ceva nu a fost obligata de catre partener. Acum ramane la alegerea fiecaruia daca vrea sa intoarca "favoarea" celuilalt.

| lalala0001 a răspuns:

Mai. e o zicala care spune asa:
"Ofera fara sa ceri nimic in schimb"
Se aplica ce'i drept in zilele noastre.
Insa si mai frumos este sa vezi cum doua persoane isi daruiesc totul una alteia.
Si atunci se poate spune ca daca va place sexul oral, normal ar fi sa beneficiati aman2 de acest "tratament"smug

| Klax187_2507 explică:

Nu raspundeti fara sa stiti despre ce vorbiti va rog deja vad raspunsuri aiurea. vreau niste raspunsuri de la niste oameni cu experienta sau care macar stiu despre ce vorbesc, daca aveam nevoie de parerile unor copii mai mici decat mine puteam iesi pe strada si intreba cativa, deci va rog cu seriozitate. P. S : Nu este problema mea, nu mi-am inceput viata sexuala si mai este pana am s-o incep, intreb doar de curiozitate, ca fapt divers.Multumesc pentru intelegere.

| Klax187_2507 explică:

Eu ma refeream "obligatoriu" adica sa se simta obligata de situatie, de constiinta. parerea mea : asa ar fi frumos si normal nu? sa se intoarca favorul, dar daca ea nu vrea cum se va numi? egosim? normalitate? ghinion? lipsa de bun simt? etc. Imi cer scuze daca pun intrebari aiurea, lipsa de experienta isi spune cuvantul.Multumesc pentru pareri, astept in continuare si altele.