| anonim_4396 a întrebat:

Salutare! Sunt baiat, am cunoscut o fata prin octombrie pe insta. Am vorbit noi ce am vorbit, am tot intrebat-o daca vrea sa iesim in oras, dar m-a refuzat subtil zicandu-mi ca e ocupata bla bla bla, a urmat vreo o saptamana in care am simtit ca ne am apropiat, a pus un story pe insta cu o poza cu ea si ca melodie era ceva genul ca a simtit ceva pentru mine dar a disparut atractia, am terminat conversatia in acea seara. Peste cateva zile pune un alt story cu o melodie care arata ca isi doreste sa fiu din nou langa ea. Ii dau mesaj in ziua urmatoare si mentionez ca a fost foarte bucuroasa sa primeasca mesaj de la mine. Dupa am iesit la intalnire de cateva ori, totul a decurs cum trebuie iar in ultima intalnire ne-am sarutat, a fost dorinta amandurora. I-am spus ca o iubesc, s-a apropiat din nou si m-a pupat pe buze dupa a plecat ca asa planuise sa plece la ora aia acasa. Crezand ca n-a auzit ce i-am zis, am dat mesaj peste jumatate de ora cu : Te iubesc????, a dat apreciere la mesaj, dupa au mai urmat discutii de unde mi-a zis ca ma place si acest Te iubesc pe care i l-am spus este deja prea mult pentru ea in momentul respectiv. Mi-a spus ca vrea sa vada cum decurg lucrurile in continuare. Mentionez ca e o fata atenta la detalii, "grea" in sensul ca ii ia mai mult timp sa ia decizii. Ce ziceti? Exista interes de a ne pune impreuna din partea ei sau sa ramana ceva fun intre noi? Multumesc anticipat de sfaturi! Un an nou fericit tuturor!

11 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Daca a iesit cu tine, evident ca e interesata.
Sau a fost, ca dupa "te iubesc" nu stiu daca mai e.

Daca tot nu simti sau nu stii ce trebuie sa simti ca sa-i spui cuiva "te iubesc", fa-o mecanic si calculat, dupa cateva luni de relatie.

Lasa-i putin spatiu acum, dupa care mai scrie-i, mai iesiti, dar nu mai insista cu declaratii de dragoste, ca o s-o plictiseasti si mai rau.

| Nirvanaaa a răspuns:

Poate caută o relație serioasă, de asta e atat de atenta la detalii. Ea poate încă nu își da seama ce simte și de aceea preferă sa o ia treptat. E posibil sa fiți impreuna depinde cum evoluează treaba.
Ea poate nu simte treaba cu iubirea așa de repede, ai zis ca v-ati cunoscut in Octombrie. Deci e recent.
Ai rabdare cu ea (dacă ești dispus sa faci asta) și vezi ce iese.

| DumlaDumlaDa a răspuns (pentru Nirvanaaa):

Faza dubioasa este ca ne-am sarutat. Isi manifesta dorinta de a face asta cu cateva zile inainte sa ne intalnim, dar nu mi-a spus Te iubesc… consider ca exista atractie si din partea ei, dar ramane de vazut

| Goddessss a răspuns (pentru DumlaDumlaDa):

Degeaba, asta nu inseamna nimic.
din moment ce ești confuz si ea la fel, aia nu i iubire

| DumlaDumlaDa a răspuns (pentru Goddessss):

Eu sunt confuz pe situatia mentionata, ca ne am sarutat si nu mi-a raspuns inapoi cu te iubesc, nu pe sentiment, care e concret la mine. Faza e ca nu stiu daca sa mai continui cu ea sau nu…

| Goddessss a răspuns (pentru DumlaDumlaDa):

Eu ca fata iți zic sa nu. pare dureros dar nu.
din ce imi spui tu aici nu pare ff serioasa, dar poate ma înșel.
mai așteaptă puțin da sa nu te surprindă niște surprize

| alexalx1234 a răspuns:

Renunță la ea. Doar profită de tine, cum fac aproape toate fetele. Te folosește până apare altul și după te lasă baltă.

| Goddessss a răspuns (pentru alexalx1234):

Cum fac băieții *

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate se joacă cu tine sau poate...

| eusebiu27 a răspuns:

Trebuia sa o faci pe Gigi durul cu ea.In ziua de azi cu fetele nu merge așa trebuie sa le dai doua calde 4 reci.Mai mult ai stat f mult după ea maxim 1 săptămâna sa stai după o fata.Îți garantez ca dacă era feedback adică simțea și ea la fel sărbătoreati deja câteva luni de relație.Eu zic sa o termini cu ea pentru ca te a acceptat atunci de Rușine iar joaca asta de care spui este un pas către îndepărtarea de tine.Va aprecia mai mult zic eu dacă o vei lasă

| DumlaDumlaDa a răspuns:

Este o greseala in scriere, in loc de? de la Te iubesc, erau inimioare