| sharky007 a întrebat:

Sunt pentru prima dată pe aici. Vin și eu cu o întrebare. În special de la bărbați aștept un răspuns. Am aproape 20 de ani. În septembrie am avut prima relație. Am fost o fire destul de timidă, iar fosta mea iubită avea o fire foarte asemănătoare mie. Viața sexuală însă mi-am început-o într-o manieră neplăcută. Niște amici mi-au aranjat să mă culc cu 2 tipe. Eu nu știam asta și nici nu mă simțeam pregătit. Ideea este că m-am chinuit foarte mult să o fac cu tipele acelea și efectiv, nu mă excitam aproape deloc. Nu mă atrăgeau. După vreo oră, am renunțat, pentru că nu puteam termina, nici măcar nu mă excitam suficient. Efectiv, nu puteam. De asemenea, un prieten mi-a propus să îmi prezinte o tipă, stric pentru o partidă de sex. Ei bine, am refuzat pentru că știu bine că nu mă atrage deloc ideea. La prima vedere, pare simplu. Dacă ne oprim aici, o să zicem "da, nu sunt atras de femei, nu manifest interes pentru sex". Doar că problema abia aici apare. Cu iubita mea, după doar câteva săruturi și câteva îmbrățișări o doream foarte, foarte mult. Nu am făcut-o niciodată cu ea, deoarece nu se simțea pregătită. Ne-am despărțit în ianuarie. Acum, problema stă în felul următor. Prietenii îmi tot propun să agăț tipe pentru o noapte. Problema e că nu pot face sex în afara unei relații. Efectiv, nu cred că aș putea face sex cu o persoană de care nu mă leagă sentimente de încredere, atașament. Nu pot doar ceva fizic. De aceea aș dori să vă întreb, e ceva anormal la mine? Ar trebui să fie altfel? Știu și eu că nu suntem toți la fel și că nu suntem toți valuri de hormoni, însă toți prietenii îmi spun că ar trebui să nu ratez nimic și la fiecare ocazie să fiu "pus pe treabă". Considerați că am o problemă? Considerați că nu e în ordine să nu ai chef de sex decât în cadrul unei relații? Sau că nu mă simt atras fizic, ci doar la nivel emoțional de fete?
Rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| emi2909 a răspuns:

Nu ai nici o problemawinking nu stiu ce sa zic de acei prieteni ai tai... daca te forteaza sa faci ceva care nu vrei sa faci, atunci nu-ti sunt prieteni...
Tu personal nu ai nici o problema... asa e firea ta, sa fi dedicat doar unei persoane, sa-i ramai fidel si intelegator chiar daca nu mai sunteti impreunawinking multe fete si femei ar vrea langa ele un baiat ca tine... ce pot sa zic e ca tu esti total in regulawinking esti capabil sa iei propriile decizii asa ca nu lasa prietenii sa te influenteze sa faci ceva ce nu vreiwinking chiar daca nu sunt baiat, sper ca te-am ajutatwinking daca mai vrei sa vorbim te astept in particularwinking multa baftawinking

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Oamenii adevarati (barbati sau femei) fac dragoste numai cu persoane pe care le iubesc. fraierii si prostanacii, care nu pot astepta sa gaseasca iubirea, se culca la intamplare cu oricine. Tu esti un om normal, intr-un mediu josnic, cu prieteni de la periferia societatii. daca mai stai mult cu ei, o sa ajungi, ca si ei, un om de nimic, sa te umilesti pentru sex ca ei

greece12
| greece12 a răspuns:

Esti exemplificarea vie a ceea ce se numeste "a face dragoste",nu esti omul care sa faca sex,esti absolut perfect!
Imi cer scuze,nu sunt barbat,dar pentru ca esti o exceptie,nu m-am putut abtine sa nu-ti raspund!
Orice barbat,ca mascul alfa,cum ii place sa se considere in forul sau interior,doreste cat mai multe femele,in ideea primitiva de a dobandi cat mai multi urmasi,in plan pur instinctual.
Cei mai multi raman,pana in ziua de azi,prizonierii acestui concept,greu isi infrang instinctele si functioneaza ca atare.
Tu,ai reusit sa-ti depasesti conditia de fiinta pur instinctuala,ai trecut la nivelul superior,emotional si te mentii acolo,este tot ceea ce poate face un om sa-si merite numele de fiinta superioara.
Nu exista nici un fel de problema cu tine,nu trebuie sa ai nici cel mai mic motiv de ingrijorare,esti un barbat cum rar se mai gasesc,norocoasa fata care-ti va fi alaturi.
Pentru ca tu vei sti s-o iubesti si cu sufletul si cu trupul, nu-i vei oferi partide de sex, ci lungi nopti de dragoste!
Prietenii tai ar putea lua lectii de la tine, cu toata aparenta ta lipsa de experienta!
Nu te schimba pentru nimic in lume, ramai asa!

| DeeaMarry a răspuns:

Nu ai nicio problema.
Esti un baiat deosebit, tipul ala de baiat pe care l-as recomanda tuturor fetelor folosite si apoi aruncate de baietii "smecheri".
Prietenii tai sunt cei anormali.
Avand in vedere evolutia lumii, normalul a ajuns sa fie anormal in zilele noastre, si invers.
Ca fata, iti marturisesc ca nu m-as uita niciodata la un baiat care merge pe principiul "nu trebuie sa ratezi nimic".

| nesuferit a răspuns:

Nu am nici o problema cu aventurile de o noapte. Sa faci sex e ceva normal, cel putin la varsta mea, fete frumoase sunt cate vrei. nu vad problema dc nu as putea face sex cu o fata, care arata bine, daca nu sunt indragostit de ea

| foxsilver a răspuns:

Din partea mea ai toata admiratia despre modul cum gandesti, si vrei sa te comporti.
Ceea ce nu mi se pare normal, este faptul ca ai astfel de prieteni, care peste catva timp iti vor spune ca nu este normal sa ratezi nici o sticla de bautura, sau nu stiu ce fel de droguri, pe motiv ca asa ii sta bine unui barbat, sau ca in felul asta dai dovada de mai multa masculinitate.
Si, decat sa te simti complexat de felul tau de-a fi, mai bine gandeste-te ca nu tu vei fi cel care isi va face "abonament" la cabinetul de venerologie, si nici nu vei sta cu teama ca intr-un moment fatidic ai putea lasa insarcinata pe vreuna in care alearga hormonii ca pe hipodrom.
Cu riscul de a fi marginalizat de catre prieteni, pastreaza-ti modul de a gandi, si cu siguranta vei intalni o fata care te va iubi enorm pentru pentru ceea ce esti, si felul in care tu vezi iubirea.

| Azµre a răspuns:

E normal, același sentiment îl am și eu.

| sharky007 explică (pentru Azµre):

Mă bucur să văd că nu sunt singurul în această situație! Mulțumesc de răspuns!

| h3r a răspuns:

Îi las pe băieți să răspundă, deci îți respect preferința.
Vreau doar să menționez că nu este nimic în neregulă cu tine, doar adori să ai parte de persoana iubită, ea te atrage cu adevărat!

| Oana92 a răspuns:

Nu ai nicio problema, esti matur pentru varsta ta si esti un om mai profund decat ei. La un moment dat vor gandi si ei ca tine...dar mai trebuie sa creasca pana atunci.

| kzd a răspuns:

E ok frate, stai calm! E noramal sa nu iti vina decat in cadrul relatiei. Cred ca e mai bine sa te simti atras emotional. Stai chill. big grin

| Șurubelniță a răspuns:

Stai linistit, esti perfect sanatos! In primul rand, nu are de ce sa iti fie rusine, nu ai nici de ce sa te simti ciudat din cauza ca nu poti face sex cu fete sau femei pentru care nu ai niciun sentiment.
Evident, ai fost si probabil ca inca mai esti indragostit de fosta ta prietena. E normal ca o doreai mult, pentru ca aveai sentimente puternice fata de ea. Daca ea nu s-a simtit pregatita, asta este, nu o poti obliga sa o faca daca nu vrea asta.
In concluzie, pot zice despre tine ca esti un tip normal, cu capul pe umeri, care se ghideaza in viata dupa propriile sale principii, care nu se lasa influentat de altii si nu a cazut prada efectului de turma. Pentru asta, te felicit!
Prietenii tai iti spun asta, doarece pentru ei sexul reprezinta o distractie, un mod in care se simt satisfacuti si nimic mai mult.
Ei nu sunt ca tine, si nu te pot intelege, poate ca se uita si putin ciudat la tine din cauza aceasta. Cel mai important, nu le da importanta. Tu esti tu, si trebuie sa fii mandru de tine. Daca altii fac ceva ce tu nu faci, nu este nicio problema, lasa-i pe ei sa faca ceea ce la place, la fel si tu!
Sper ca ti-am fost de ajutor, o seara buna! happy

| BlackOldSun a răspuns:

Relatie relatie inteleg dar...nu o sa fii niciodata cu o fata pana nu a-ti facut sex asta e un lucru cert! sau cel putin o sa il realizezi mai traziu!

| ILikeSummer a răspuns:

Eu cred ca mi se pare OK ce faci.
Intodeauna, cred, anumite fete asta cauta la un baiat increderea sinceritatea. In ziua de azi cam greu se gaseste ca tine. Daca tie iti este bine ce faci ramai asa. Pe prietenii tai i-as considera niste curvari.(scuze de exprimare dar cam asa este). Tu iti doresti pe cineva care sa te iubeasca si sa te accepte asa cum esti. Doar tu stii cand este bine sa faci pasul asta si cand nu este bine. Sper ca ti-am fost de ajutor. Bye. :d

| TheJoint a răspuns:

Esti ceva aparte, foarte frumos. Orice fata si-ar dori asemenea persoane sa le fie alaturi.Iti admir modul de gandire, si sfatul meu, nu te lasa influentat de anturaj.Ramai exact cum esti, si vei avea parte de ceva special.Cu siguranta nu ai nici o problema. Bafta in continuare happy

| BibiIVI0IX a răspuns:

Fiecare se dezvoltă în felul lui. Ești ok așa cum ești. Dar nu mi se pare prea ok că prietenii tăi te obligă să faci „chestii" care tu nu vrei să le faci. Ar trebui să înțeleagă că ăsta este ritmul tău de dezvoltare. Eu aș zice să nu te forțezi, când simți nevoia să o faci cu persoana potrivită și ea la fel, fă-o! Baftăă! :*

| ghytzush a răspuns:

Inseamna ca:1.crezi in iubire adevarata.
2.inca o iubesti si o placi pe fata aceea.
3.esti foarte emotiv.
Crede-ma ca si eu am patit, pur si simplu imi era sila sa fac sex cu o tipa...

| sharky007 explică:

Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri. M-au ajutat foarte mult! Am reușit să conștientizez că nu am o problemă doar pentru că sunt altfel decât majoritatea. Mulțumesc tuturor! :*