| AgentSaLL a întrebat:

Salutare TPU am o intrebare pentru fete este putin cam urata dar de dragul informatiei va rog sa raspundeti serios, dau funda.
Am inteles ca orgasmul nu depinde numai de baiat ci ca este si o anumita "munca" a fetei, as dori sa aflu cum pot provoca un orgasm

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Intrebarea nu e urata deloc,e doar neclara.
Si,pentru ca exista femei care nu au avut in intreaga lor viata un orgasm,o sa abordez putin subiectul asta.
Cum orice relatie sexuala include,in mod obisnuit,doua persoane,trebuie sa intelegi ca "muncesc" amandoi pentru a-si oferi satisfactie reciproca si pentru a fi si ei satisfacuti.
Un orgasm nu este deci responsabilitatea celuilalt,mai ales ca orgasmul isi are radacina si originea in creierul propriu!
In creierul tau si al partenerului tau.
Uita deci,orice altceva si concentreaza-te exact la ceea ce faci.
Nu te gandi ca ai gazul neplatit,ca maine te duci la coafor,ca ai vazut o fusta grozava si vrei s-o cumperi,oare cat costa,in timp ce faci dragoste!
Gandeste-te cat il iubesti pe cel care te tine in brate,arata-i si fa-l sa inteleaga lucrul asta, daruieste-i si ofera-i, concentrandu-te doar asupra lui si a ta.
Si, cu o cunoastere foarte buna a organismului tau, vei atinge si acest punct culminant care te framanta.
Te asigur.
happy

3 răspunsuri:
| Deedeek a răspuns:

Spune in gandul tau "Curva mica, sac de purici, curva mica, sac de purici"

| Alcyon a răspuns:

Nu stiu la ce orgasm de referi: la cel al fetei sau al baiatului.

| Madayna a răspuns:

Exista 2 tipuri de orgasm, orgasm vaginal: cand se produse penetrarea, si orgasm clitoridian: cand clitorisul este foarte stimulat. Alege-l pe care vrei.