| xKmKzExKAmiKAzEx a întrebat:

.. am revenit si as vrea sa ma ajuTati din nou
Deci dupa ce nu a mai avut rost sa stau cu fosta prietena, acum as vrea sa fiu cu alta dar imi e cam greu, deci sa va spun:
Ea este in acelasi liceu cu minebig grin este miss pe liceu 2010-2011 pana aici totul bine... dar nu este tocmai asa pentru ca toti baietii sunt in preajma ei [ea nu le da importanta] eu ma inteleg cat de cat bine cu ea, am inceput sa vb cu ea din greseala in magazin cand i`au cazut cumparaturile si i le-am dat si asa a inceput totul, dupa aceea am condus`o pana la ea in clasa am vb una alta nu prea multe. Acum de fiecare data cand ma vede imi zambeste intr-un mod placut, avnd in vedere ca pe altii nici nu`i baga in seama. De cele mai multe ori cand ma uit la ea, ma are dinainte in vizor[adica se uitat dinainte[prima] la mine]... imi e cam rusine sa o mai intreb de vb [nu stiu dc sad thinking] probabil pentru ca e inconjurata de multi baieti, dar nici atunci cand e singura nu imi vine sa ma duc la ea [cred ca imi e rusine] SFATURI? FUNDA :X
P.S.1: am aflat ca nu are prieten
P.S.2: m`i se pare ca e putin mai mare ca mine cu cateva luni dar la inaltime suntem la fel...
Iimi palce de ea de 1luna jumate [de cand eram cu fosta]
CHIAR ASH VREA SA INCERC DAR DATI`mi SFATURI :X
P.S.3: scuzati`mi greselile de gramatica si scrisul in brandul "mess." laughing... big grin >:"

Răspuns Câştigător
| Elisaaaaa a răspuns:

Intai trebuie s-o cunosti foarte bine, adica sa vorbesti mult cu ea, sa iti dai seama ce fel de persoana este, ce-i poate capul apoi, dupa ce vezi ca totul e ok trebuie sa prinzi mai mult tupeu, desigur, acesta va veni mai usor daca va cunoasteti mai bine.totusi. iti recomand sa ai grija in ce fata iti investesti sentimentele, pentru ca aparentsele inseala.chiar foarte mult.batting eyelashes. iti spun din propria experientsa(mi-am dat seama abia dupa 2luni si ceva cu ce fel de baiat era sa ma incurc, vorbind in fiecare zi cate 4-5 orehappy )

6 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Te-ai indragostit de ea pentru ca e frumoasa? Chiar de la balul bobocilor, nu? Mie mi se pare ca nu ai fost indragostit de prima fata, si ca ori de cate ori vei vedea o fata frumoasa, iti vei parasi prietena. In concluzie, esti putin neserios. Nu te condamn, asa e la inceput.Pe viitor insa, ai grija, ca si tu o poti pati, chiar din partea miss-ului. Intai, o parasesti pe actuala, si dupa aceea incerci s-o abordezi pe miss. Te cam grabesti.

| SpEEdz0r a răspuns:

Deci sa incepem cu inceputul. Conteaza ca e cu o luna mai mare (stupid!). Deci cel mai simplu si unicul mod ar fi sa o intrebi. Cel mai inteligent om a spus " Cu rusinea mori de foame ". Ce daca este inconjurata de baieti, doar nu are alte orientatii! Stiu ca acum in mintea ta spui " Ce naiba asta spune dar el nu face ", nu stau acum sa iti povestesc ca si eu am trecut printr`o situatie asemanatoare. Succes`z!

| xKmKzExKAmiKAzEx explică:

Gigiro nu ai inteles[ nu ai scris nimic adevarat acolo], eu m`am despartit de fosta t ca nu ne mai intelegeam si nu`mi place de "miss 2010-2011" pentru ca a castigat [la noi la liceu s`a facut mai trz balu, si imi placea dinainte de ea]... Nu te condamn doar spun ca nu e ceea ce scrii acolo[nu am mai vrut sa scriu detaliile astea pentru ca am scris deja prea mult... MA SCUZATI]

| Elisaaaaa a răspuns:

Multumesc pentru fundita>big grin

| sergent91 a răspuns:

Incearca s-o cuceresti daruindu-i diverse cadouri, gen: flori, ciocolata, animale de plus. Dar mai intai incearca sa afli ce ii place.

| lucianman a răspuns:

Frate tot ce pot sa zic este da fii tu insuti in tot ceea ce faci.nu ai nevoie de sfaturi inutile. fa doar ceea ce trebuie sa faci si totul va fi ok. cel mai important ia totul pas cu pas, nu grabi lucrurile ca nu va fi bine.succes!
P. S. da si tu o funda! BFT