| anonim_4396 a întrebat:

Am sa povestesc cat mai pe scurt.Prietena mea are examenu' de clasa a 8-a si nu prea ne vedeam din cauza asta.Un timp eram foarte nervos si tot i-am zis sa ne vedem mai des.Pana la urma am inteles si am lasat de la mine.Cum ne vedeam mai rar, atunci cand eram cu ea voiam s-o pup si sa o tin in brate cat mai mult, dupa scurt timp mi-a zis ca sunt lipicios.I-am explicat de ce si tot nu a inteles, iar eu am simtit de parca nu tine la mine si nu prea o mai intereseaza, asa ca am zis s-o ignor ca sa vada cum ii, eu am fost sigur ca daca o voi ignora ea pana la urma va veni sa ma caute si sa vada ce am, dar din pacate s-a enervat si s-a despartit de mine.(poate am gresit si eu si nu a trebuit sa o ignor, stiu ca nu a fost o alegere prea inspirata)I-am zis ce am incercat, am incercat sa imi cer scuze, am mers prin toate locurile pe unde mergea si ea ca sa stau cat mai aproape de ea si pana la urma i-am cumparat un cadou(din banii de ziua mea si mi-am si vadut o bluza ca sa pot sa-i cupar tot) si i-am scris si o scrisoare.I-a placut, mult, cel putin asa a zis, da' tot a spus ca trebuie sa inteleg ca nu mai vrea sa fim impreuna, ier eu nu mai stiu ce sa fac, cum as putea sa o mai recuperez?

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Daca tot ce ai facut a fost sa nu ii mai acorzi atentie un timp, nu avea motive sa se supere pe tine atat de tare incat sa va despartiti.
Ti-a zis ca esti "lipicios", s-a despartit de tine fara sa aiba un motiv serios si nu a vrut sa va impacati, in ciuda faptului ca ai facut mai multe gesturi dragute. Ti-a spus ca nu mai vrea sa fiti impreuna, dar ti-a spus si de ce?
Nu cred ca mai simte ceva pentru tine, dar asta trebuie sa aflii de la ea.

18 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Sfat prietenesc: esti prea bun pentru ea asa ca las-o sa se duca tare.

| Nelamuritul a răspuns (pentru shadow72):

Am incercat, dar nu am iubit pe nimeni asa. Poate ca gresesc, dar as face orice pentru ea, deoarece si ea a facut inainte multe pentru mine.laughing

| shadow72 a răspuns (pentru Nelamuritul):

Frate am iesit acum vreo 2 luni dintr-o relatie de 3 ani....asa simteam si eu pe moment dar crede-ma ca trece.in plus fata e clasa a 8-a.....adica cum percepe ea o relatie la varsta asta? sa fim seriosi.fratica ai grija de tine si creste intelectul ala putin ca o sa ai nevoie de el.

| Nelamuritul a răspuns (pentru shadow72):

Asta stiu si chiar o fac. laughing Da imi este foarte greu s-o las, eu chiar cred ca mai exista o cale, din nou nu exclud varianta sa ma insel.

| shadow72 a răspuns (pentru Nelamuritul):

E treaba ta dar sa ai grija...eu te sfatuiesc sa mai incerci cu ea dar sa pastrezi mintea clara, adica in momentul cand ai simtit ca e trasa de par treaba ii spui "papa".

| Nelamuritul a răspuns (pentru shadow72):

OK.Mersi de sfat. happy

| neutrino a răspuns:

Vei reusi acest lucru atunci cand vei intelege ca nu numai tu esti important, dar si ea are aceleasi drepturi si propriile sale prioritati legate de viitorul sau.

| Nelamuritul a răspuns (pentru neutrino):

Sincer am inteles si daca mi-ar mai da o sansa nu ar regreta, am invatat din greseli, as faceo cea mai fericita, dar imi trebuie maca o sansa altfel nu am cum.

| neutrino a răspuns (pentru Nelamuritul):

Nu te baza pe faptul ca ai dreptul sa gresesti, ca oricum iti va acorda inca o sansa. Trenul il prinzi sau nu!

| Nelamuritul a răspuns (pentru neutrino):

Sper sa ai dreptate cu sansa si daca o voi primi nu voi mai gresi, dupa cum am spus, am invatat din greseli.

| AnnaFills a răspuns:

Frate nu vreau sa par paranoica dar mi se pare ca doar astepta un motiv sa se desparta(daca zici ca in ultimul timp era distanta), si tu cum i l-ai oferit a si profitat de el.Eu sint fata si cam ma pricep,vezi ca daca nu v-ati vazut un timp poate a cunoscut pe altcineva sau chiar s-a plictisit.T sfatui sa nu prea ai incredere, eu consider ca ai facut bine asa cum ai facut, daca o iubesti tare lupta pentru ea, ca ai sanse, mult succes!

| shadow72 a răspuns (pentru AnnaFills):

Bag mana in foc sa nu ti se pare...

| Nelamuritul a răspuns (pentru AnnaFills):

Voi lupta in continuare, poate ai dreptate ca doar cauta o oportunitate, dar eu nu cred, poate ma insel nu exclud nici varianta asta, dar o iubesc enorm si nu o pot lasa asa, mai ales ca este o relatie care a durat 2 ani.

| Valentino46Rossi a răspuns:

Fii atent: Gaseste o fraierica cum ai fost tu, vinde-i cadoul si ia-ti alta bluza laughing
Frate, nu merita. A gasit oportunitatea si ti-a dat papucii.Gaseste pe cineva care te iubeste.

| anonimus35 a răspuns:

Nu ai cum sa o recuperezi parerea mea, eu cred ca ea nu mai tinde la tine si de aceea se poarta asa, ii este rusine sa iti zica e ffata asa ca se poarta as. las-o bqlta parerea mea

| Nelamuritul a răspuns (pentru anonimus35):

M-am gandit si la varianta asta, dar vreau sa mai incerc, daca nu reusesc asta e, dar sincer eu chiar cred ca mai pot s-o recuperez cumva. Oricum, mersi ca ti-ai spus parerea, apreciez. happy

| Ana_Cristi_1996 a răspuns:

... Omg.♥ Cat de asdfghjkl :3 Zic sa mai incerci, dar las-o sa dea examenele si daca ia nota buna poate o sa-ti fie si mai usor. Poate ca ii placea ca erai asa lipicios, dar probabil ca era foarte stresata din cauza examenelor si a facut prostia asta. ( S-a despartit de tine sad. ) Si poate ca mai are motive, dar nu trebuie sa le stii tu pe toate.Sigur vrea sa va impacati, dar cum spuneam astepta nota. Cred ca ii este dor de tine. Dupa mine asa e. Cam asta e in mareee.

| Nelamuritul a răspuns (pentru Ana_Cristi_1996):

Mersi mult de incurajare, pana acum raspunsul tau ii cel mai fain. laughing) Sper sa ai dreptate. happy