| Sebastian67 a întrebat:

Am si eu niste intrebari daca doriți să-mi răspundeți
1 poti preejaculezi daca ai penisul erect fara sa te masturbezi?
2 poti să ai mai lupte preejaculari? Adică dacă ai acum preejaculare poti sa ai si peste 30 de minute?
3 din ce cauza se produce preejaculare a?
Mentionez ca sunt virgin, vreau sa invata despre chestiile acestea, ofer funda!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din intrebarea ta reiese ca faci confuzie intre asa numitul lichid preejeculator si procesul de ejacularea in sine. Lichidul preejeculator este produs de niste glande specializate imediat dupa intrarea penisului in erectie, fiind produs de glandele bulbouretrale sub actiunea starii de excitare existente inainte si in timpul coitului. Rostul/rolul lichidului preejeculator este cel de a curata uretra (canalul din penis), de posibilele urme de urina si de a elimina posibila aciditate existenta in uretra in vederea asigurarii de conditii cat mai perfecte spermatozoizilor care pot sa apara in urma unei ejaculari de sperma. Trebuie sa stii ca NU se poate produce o preejaculare de sperma dintr-un motiv extrem de simplu, fiindca procesul de ejaculare odata inceput/pornit, NU mai poate fi intrerupt, retinut sau amanat. Multa sanatate!

| Sebastian67 explică (pentru corbulalbrosu):

Deci dacă penisul este doar un erectie si nu este " frecat" mai iese lichidul acela?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Sebastian67):

In unele cazuri lichidul preejeculator se poate produce pur si simplu din cauza starii de excitatie intensa, a surescitarii care se produce mai ales in cazul baietilor foarte emotivi, neexperimentati si/sau.....virgini. big grin

| Sebastian67 explică (pentru corbulalbrosu):

Vă multumesc pentru raspuns