| Barbu222 a întrebat:

Am venit cu a doua problema... Am 14 ani (intr-o luna fac 15) iar penisul meu masoara 11 cm in lungime si 13 in circumferinta. Mai creste? Este suficient pentru un act sexual? Aceasta marime e normala? As vrea si parerea fetelor.

4 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

Da normala, usor ca circunferinta mare!

| corbulalbrosu a răspuns:

La varsta de 15 ani organismul tau este in plina dezvoltare fiindca acesta este momentul celor mai importante schimbari. Trebuie avut in vedere faptul ca urmeaza ca in urmatorii 4-6 ani sa-ti creasca toate organele pana vor atinge dimensiunile definitive, printre acestea aflandu-se si penisul tau. Dimensiunea acestuia in momentul actual poate fi considerata ca fiind absolt normala raportata la varsta, mai ales daca este functional din toate punctele de vedere. Multa sanatate si la mai mare.

| mihai69 a răspuns:

Mai crește; nu se poate spune exact cât, dar sigur mai crește.
E deja suficient pentru un act sexual de calitate.
Depinde și ce tip de vagin are partenera... Sunt unele care abia pot primi unul, două degete înăuntru, pe când altele se pot chiar cu toată mâna.
Așa că ai grijă ce găsești!

| Emilian65 a răspuns:

Penisul tau este mai mult gros decat lung, dar cu aceste dimensiuni poti satisface cea mai pretentioasa fata in ale sexului.