| Aliza334 a întrebat:

Astazi am vorbit cu baiatul de care imi place [ mentionez ca ne stim de 3 ani ]. L-am intrebat "Ce insemn pentru tine?", el a zis "Insemni mult.", ce vrea sa insemne asta? Inseamna ca ma place?

6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Cand pui intrebari neclare, primesti raspunsuri neclare.

Intreaba clar ce vrei sa aflii.

| WaterDrop a răspuns:

Hmm, greu de spus. 3 ani zici? Nu stiu ce ar putea insemna daca dupa 3 ani iti spune asta. Poate se refera la faptul ca esti mai plinuta si ocupi un spatiu mare in viata lui, iar el ti-a dat acum indicii sa mai slabesti? 3 ani. hmm.

Acum serios, ori te place doar ca prietena ori vrea mai mult insa ii pica chilotii de timiditate sa o spuna direct si bate campii.Ai venit cu prea putine detalii pentru un raspuns mai apropiat de realitate.Este o mare sansa sa fie a doua varianta insa daca nu a mai fost cu altele pana sa-i pui tu aceasta intrebare.

| Aliza334 explică (pentru WaterDrop):

In primul rand, am 50 de kg si 167 laughing. In al doilea rand el nu a mai fost cu alte persoane, dar totusi, mersi de raspuns laughing).

| WaterDrop a răspuns (pentru Aliza334):

Pfff 167 si 50 de kg? :O... teribil.

| LoredanaS19 a răspuns:

De ce nu încerci sa vorbesti mai deschis cu el, sa il intrebi in fata ce simte, sau ma rog pe Facebook caci va fi mai usor pentru el poate, dar important e sa il întrebi pe el, noi nu avem de unde sti ce e in mintea unui om, poate el s-a referit la faptul ca însemni mult doar ca o prietena, poate fi sa te placa, sau sa te vadă ca o sora, asta tu trebuie sa afli, daca chiar ti la el si il placi cu adevarat nu lasa alti ani sa se irosească aiurea iar cand il vei vedea cu vreo fata iti va părea rau ca nu ai avut tupeul sa ii vorbesti deschis, asa ca lasa ruşinea si lupta pentru visele tale:*

| Сима_Елена_2000 a răspuns:

Ar fi bine să îl întrebi...Nu ai nimic de pierdut, mai mult ai de câștigat. Și probabil că da. Adică vă cunoașteți de mult timp. Poate că s-a schimbat ceva în ceea ce privește sentimentele lui față de tine. Cel puțin asta cred. Mi s-a întâmplat și mie cu un băiat. Ne cunoaștem de mult timp, dar de-abia am început să-l plac. Vezi ce zice. Poate ajungeți undeva. Eu zic să încerci că poate veți fi împreună cât de curând.