| IubesteEa a întrebat:

Buna vin cu o neintelegere in dragoste asa colega mea a vorbit cu baiatul de care imi place are 17 ani eu 14 si el ma placelove struck ma rog nu e asta problema i-am trimis acum cateva zile un mesaj daca vrea sa ma faca fericita sa fim impreuna, el a zis ca nu vrea o iubita ca putem fi prieteni si dupa a zis daca asta ma face fericita a zis sa ne simtim bine impreuna 1.adica? si l-am intrebat deci suntem el a zis ca poate vom fi 2.de ce a zis poate? l-am intrebat daca vrea sau nu si a zis da cred 3.de ce crede? apoi i-am zis de ce crezi ca daca el tine la mine de ce sa nu fim impreuna si a zis da asa e 4. ce inseamna da asa e? dupa l-am intrebat daca e da zi a zis ca nu poate spune da 5.de ce? mi-a zis ca ne vom mai vedea si i-am zis degeaba ne vedem daca nu vorbim si a zis ca o sa ne vedem si va spune atunci 6. ce va spune? l-am intrebat daca tine la mine si a zis nu stiu de asta vreau sa te vad sa spun da imi place de tine 7.deci ii place? apoi colega mea a vorbit cu el si l-a intrebat de ce nu vrea sa fie cu mine impreuna a zis da ne vom mai cunoaste poate 8.adica ce inseamna ce a zis el? mai aveam de scris dar trebuie sa plec afara cine vrea sa ma ajute sa vb printr-un mesaj privat pana atunci raspundeti pe rand la toate intrebarile dau funda:*

5 răspunsuri:
| simiy a răspuns:

Daca i-ar placea de tine ar fi cu tine fara poate si vom vedea, probabil nu-i place atitudinea ta sau ai fost un pic prea insistenta sa iti dea un raspuns, la unii nu le plac persoanele insistente.

| Pitzipoanca a răspuns:

Omg. Atata prostie inghesuita in cativa bytes, nu am mai vazut NICIODATA. Trec peste faptul ca este dificil de urmarit textul tau...
Tipul vrea sa faceti sex. Atat. Si daca veti face si va fi multumit, te va cauta inca de cateva ori.
Daca nu, nu te va mai cauta, decat in perioade nasoale ale vietii lui.
Oricum, ti se va duce vestea ca esti usuratica (desi e foarte posibil sa fie singurul tau partener pe urmatoarea perioada).
Sfatul meu? Prezervativ si un bax de servetele - pentru lacrimile de dupa.

| Lolll a răspuns:

Nu mai fa tu primul pas!
Lasal pe el sa il faca!

| Ciocolataaaa a răspuns:

Ok 1. el are 17, tu 14 si nu mi se pare ok. 2. tipu nu te place, e evident ca isi bate joc de tine (crede-ma ca am experienta) 3. nu mai pune pe altii sa vorbeasca in locul tau pentru ca nu iese niciodata nimic serios din asta si iti garantez ca tipu stia ca tu ai pus-o pe aia sa vorbeasca cu el si 4. TU iai cerut prietenia si nu e ok. daca ai demnitate nu mai face niciodata asta. poate in reviste gen coolgirl si asa spune ca vai, daca iti place de el sari pe el da nu e asa, revistele alea produc fete de duzina. putine sunt fetele care chiar se respecta.

| kitty28 a răspuns:

Un baiat, apreciaza totimpul ceea ce nu poate avea."1"Ai avut foarte mult de pierdut, in faptul ca i-ai spus tu sa fiti impreuna! Trebuia sa il lasi pe el sa iti spuna chiar daca urma sa astepti ceva timphappy, pentru ca daca chiar ii place de tine venea el la tine."2"Daca luam situatia pe o alta "parte" faptul e consumat deja! "3" Incearcas sa nu mai fi atat de insistenta, nimanui nu ii place o persoana atat de insistenta, in special baietiilor( in general)!batting eyelashes Sper ca ti-am fost de ajutor, succes!