| TheGreyGrasshopper a întrebat:

Eu cu prietena mea am decis sa trecem la urmatorul pas acum cateva zile. Acum, ea are cateva griji legate de chestia asta deoarece e prima data, este virgina si nu a fost nici informata foarte bine cu lucrurile astea. Eu i-am explicat tot ce tine de acest lucru, insa o parere in plus o ajuta foarte mult. Deci: Am inceput cu cativa pupici, dupa care am trecut la dezbracare. Am inceput sa o masturbez pentru cateva minute, dupa care si ea pe mine, insa nici unul nu ne-am atins organele la loc, sa fie cazul de vreo sarcina neprevazuta. Mainile ei au stat departe de organul ei, ale mele de al meu. Dupa asta, cand am ajuns eu in jurul orgasmului, m-am dus la baie, mi-am dat drumul si am urinat, dupa care m-am sters cu hartie. Toate bune, m-am spalat pe maini cu sapun, m-am sters si m-am intors la ea. Am mai stat cateva minute dupa care am inceput iar sa o facem reciproc, doar ca de data asta a aparut si oralul, eu catre ea. La fel ca si la cazul de dinainte, eu am fost la baie, aceeasi rutina. Chestia asta s-a mai intamplat inca o data dupa cele doua cazuri de dinainte, deci de 3 ori in total, cu aceeasi rutina la baie. Nu am ejaculat in jurul ei si mainile noastre au stat la casa celuilalt. Himenul ei este intact, n-a fost contact intre organe (sexual), doar masturbare reciproca si oral. A fost prima data pentru ea si grijile sunt normale oarecum. Acum, grija ei este, ca fiind prima data cand a experimentat asa ceva, sa nu se fi intamplat cumva vreo sarcina neprevazuta/ sa ramana insarcinata. Eu i-am explicat tot, sper sa primesc de la voi un raspuns daca se poate cat mai serios ca nu are ce sa se intample, ca sa se linisteasca. Funda. happy

6 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Nu trebuie sa mergi la baie când termini, spermatozoizii nu zboară prin aer.
E bine sa fii precaut, dar exagerezi.

| NotNamed a răspuns:

Ca sa ramana insarcinata tu trebuie sa ejaculezi in vaginul ei iar ea sa fie in perioada fertila. Deci in cazul tau este un 0 absolut sanse de sarcina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In niciun caz nu este vorba de o sarcina.

| MValentin a răspuns:

Toate ca toate nu se rămâne asa usor insărcinata... stai calm

| ArianaVarcol a răspuns:

Dupa cum am citit a-ti avut grija, deci nu ar trebui sa se streseze. Sansa sa ramana insarcinata fara penetrare este foarte foarte mica, chiar imposibila daca e vorba ca doar v-at masturbat reciproc ..deci poate sta linistita happy
Pe viitor cand treceti la pasul urmator, doar folositi prezervativ, este cel mai sigur.

| RobertGiovani a răspuns:

Buna seara domnule TheGreyGrasshopper. Daca nu reusiti dumneavoastra sa o lasati insarcinata, va pot ajuta dumneamea/eu!