| UnQ7 a întrebat:

Ideea e ca imi place de o fata foarte draguta.
Nu am vorbit cu ea niciodata face to face decat printr-un "necunoscut" care de fapt ne cunostea pe amandoi.
As vrea sa ii spun ca o plac.bun fac asta ii spun ca o plac...o invit la un suc, o plimbare etc.Ideea e ca as frea sa avem o conversatie dinamica fara momente stanjenitoare in care niciunul din noi sa nu spuna nimic.
Eu de obicei sunt un tip sociabil si foarte glumet, poate putin mistocar, lucru pe care l-as putea remedia dar dupa ce ma acomodez cu persoana respectiva.
Mai e o problema.eu am 17 ani iar ea 18.Credeti ca ar acepta o relatie cu un tip mai mic decat ea?
Ce as putea sa ii spun ca sa creez atractie.sa o fac sa se simta bine. vreau sa fie o intalnire cum nu am mai avut.sa o surprind.
Eu sunt un tip mai direct. uitati ideea mea de abordare:
-Buna eu sunt X
-Imi pari o fata foarte draguta, mi-ai atras atentia si as vrea sa ne cunoastem mai bine.
-ce zici sa iesim vineri la un suc/prajitura.
Sa zicem ca totul merge bine si ii iau numarul de telefon.
Se cuvine sa ofer flori la prima intalnire?
Apoi vine intrebarea: Ce sa ii spun sa nu par un inghetat?

Dau Funda...si apreciez ajutorul vostru.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Ideea ta este foarte buna, iar daca te mai numesti si Messi, si mai adaugi si acel buchet de flori, atunci succesul tau va fi garantat.

| UnQ7 explică (pentru neutrino):

Ma tot gandesc daca ii dau acel buchet de flori cand ne vedem si dupa mergem la suc ea ce va face cu el? il va tine in mana tot drumul happy

2 răspunsuri:
| Immortal69 a răspuns:

Sa fi tu si sa-i zici exact ce ai zis mai sus, incearca s-o tachinezi si sa fi deschis cu ea, gaseste ceva interesant sa povestiti si la final ii zici si ca o placi sau daca treaba merge mai rau ii mai ceri o intalnire sau vezi tu si dupa un timp ii vei zice ca o placi.Succes.