| robertrobertt a întrebat:

Am avut o intalnire(a treia) cu o fata,ea este mai timida asa,ideea este ca inca cel putin nu vrea sa fim intr-o relatie, ea a avut o relatie careia nu prea i-a fost fasta iar acum mi-a zis ca nu prea mai are incredere si ca trebuie sa treaca o perioada ,cred ca i-am zis tot ce era posibil din partea mea sa o fac sa inteleaga ca nu sunt ca fostul ei si chiar nu sunt ,ca trebuie sa ma creada dar inca mai are unele indoieli,ideea este ca nu stiu ce sa-i mai zic sa fie cu mine,dati-mi un sfat,sa mai am rabdare,,,,ideea e ca zice ca inca nu e pregatita dar atunci de ce ma ia de mana cand ne intalnim,ce sa-i mai spun ca sa fie impreuna cu mine ?isi va rog da-ti-mi o idee cu care sa o surprind ceva dar nu de facut cadouri ca nu prea ii place e genul de fata linistita nu materialista cum sunt altele...multumesc mult celor care imi raspund.funda

6 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Trebuie sa ai rabdare cu ea daca a avut o relatie esuata! Cand cineva isi bate joc de tine, sau te dezamageste, e foarte greu sa mai ai incredere in cineva!
Daca o iubesti si vrei ceva cu ea, demonstreazai ca nu vrei sa o dezmagesti, chiar in felul asta, stand langa ea si asteptand pana se hotaaste sa fie cu tine!
Fi dulce cu ea, daruieste-i flori la orice ocazie, la orice intalnire, fa-o sa se simta importanta, nu vb cu ea despre relatia pe care a avut-o, si nu insista in fiecare zi pe acelasi lucru!
Fa-o sa se simta bine in prezenta ta, sa se simta linistita si in siguranta!
Bafta!

| alinutzu_6299 a răspuns:

Frate fii atent...nu stiu daca merge dar cand te ia de mana strange-o in brate si incet incet te apropi de ea si cand sunteti fata in fata ii zici... ca in filmelaughing ia sa incerci ca atunci nu cred ca poate sa zica nu

| robertrobertt explică (pentru alinutzu_6299):

Ce sa-i zic k i-am zis, dar ma evita cand vreau sa o sarut in cazul in care la asta te referi insa stiu ca ma place dar nu stiu se gandeste sa nu fiu ca fostul ei desi ea cred ca isi da seama ca sunt altfel.

| Mihai8549 a răspuns:

Din experienta proprie cu fetele stiu ca sunt 2 feluri big grin unele de le place sa minti asa frumos si suav si cele care le place adevarul.
Din ce ai spus fatei acesteia ii place adevarul happy acum sa nu crezi ca trebuie sa ii spui totul trebuie luat adevarul dar prin invaluire, daca intelegi ce vreau sa spun big grin
Incearca sa o cunosti mai bine happy si dupa gandeste-te daca merita sa stai sa o cuceresti sau sa treci mai departe happy.
Daca mai ai intrebari lasa mesaj big grin.

| robertrobertt explică (pentru Mihai8549):

Mersi mult, ce intrebari i-as mai putea pune decat cele normale?

| miki4gaby a răspuns:

Buna. Nu te supara imi poti da id-ul tau ca sa-ti pot da mai multe sfaturi?