| barcelona96 a întrebat:

Sa va spun povestea mea. Sunt cu o fata de 15 ani. eu avand 17..suntem de 1 an si jumatate impreuna..totul a mers bine si frumos pana cand se apropia perioada cand sa intre la liceu. Eu tot ii spuneam ca presimpt ca o sa ma paraseasca si ca se va indragosti de altul, iar ea spunea ca vorbesc prostii. si ca doar pe mine ma iubeste.Toate bune si frumoase..pana cand a inceput liceul de aproximativ 2 saptamani. in fine nu conteaza de cand. ci conteaza ca de cand a inceput liceul nu mai are chef de mine, o vad plictisita de mine, trebuie sa ii trimit 10 mesaje ca sa raspunda odata, practic sunt in dubii..comportamentul ei fata de mine s-a schimbat radical. As vrea sa ma ajutati cu pareri ce trebuie sa fac. As aprecia daca nu a ti raspunde in badjocura. Multumesc Anticipat.Cel mai de "ajutor" raspuns va primi funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva clar s-a intamplat si scartaie.
Cel mai bine acum este sa vorbesti cu ea,sa-i spui ce ai pe sufletel,ce gandesti si faptul ca,te afecteaza comportamentul ei.
Daca va continua sa te trateze cu indiferenta, probabil s-a intamplat ceea ce ai presimtit si cel mai bine este sa te retragi.N-are rost sa lupti pentru o relatie de unul singur.Dar, acum, cel mai important este sa discutati serios, intre patru ochi. Ajungeti la un punct comun si hotarati-va ce veti face in continuare!

| barcelona96 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc la toti pentru sfaturi! Va urez si voua succes in relatiile voastre si mai ales in viata! si sa nu patiti ca mine! laughing

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ii trimiti 10 mesaje ca sa primesti un raspuns esti pres de sters pe picioare. Nu o spun in batjocura (nici badjocura) e realitatea pe care cu siguranta si tu ai simtit-o dar nu esti pregatit sa o accepti. De facut nu mai e nimic, te retragi pur si simplu.

| Annyya a răspuns:

Hei! Eu zic ca ar trebui sa fie un motiv pentru care s-a intamplat asta, fiindca din senin nu se putea. Cel mai bine e sa aveti o discutie deschisa si mai serioasa, sa rezolvati si voi lucrurile, sa intelegeti (sau sa intelegi tu) ce nu e bine aici. Daca nu reusesti sa faci asta, daca nu mai vrea sa te bage in seama, cred ca ar trebui sa o lasi o perioada de timp sa se gandeasca, o perioada in care sa stati despartiti. Dupa ce se termina perioada (dar si in timpul ei) iti poti da seama daca ea mai tine la tine sau nu. Asa cum au spus si ceilalti care au comentat aici.
Nu zice nimeni sa o uiti, doar asteapta putin timp, cine stie, poate se rezolva toate. Ar fi frumos sa treaca, "sa se linisteasca apele" si sa va tina cat mai mult relatia. Multa bafta, sper sa se intample ce iti doresti! happy

| Tupeuuuuuuuu a răspuns:

Buna! Poate si-a schimbat atitudinea fata de tine din mai multe motive! Unul dintre ele si la care observ ca te gandesti si tu ar fi cel ca a cunoscut pe altcineva! Nu fi agitat, si nu o stresa, nu-i da atentie cateva zile si apoi vezi daca te cauta ea! Daca nu o face, atunci trebuie sa faci ceva cu relatia voastra! Discuta cu ea, si vezi ce o deranjeaza, ce si cum, si dupa conversatia purtata iti vei da seama cum stau lucrurile!

| ano123 a răspuns:

Ceva de genul am patit si eu, numai ca eu cu ea suntem in aceeasi clasa. Suntem clasa a 10-a si am fost impreuna din clasa a 8-a. Ne-am despartit de 2 ori pana acuma ( eu am renuntat ) din cauza ca nu o mai iubeam, prima oara m-a luat dragostea dupa un timp si ne-am impacat. Acuma ne-am despartit a doua oara si am inceput sa o iubesc iar foarte mult, toata ziua sunt cu gandul la ea, numai ca ea nu mai e ca inainte, s-a schimbat. Fiind si in aceeasi clasa e foarte dificil sa o uit, dar am sa incerc.
Cat despre subiectul tau, vorbeste cu ea mai serios ( sa nu ai placeri mai tarziu si sa o vezi cu altul sau sa te paraseasca zicand ca nu te mai iubeste ) si daca tu crezi ca nu te mai iubeste despartiti-va o perioada, daca te va cauta inseamna ca te iubeste. Daca nu, suferi un pic(mai mult) dar aia e, fiecare are drumul lui in viata.

Este doar o parere/un sfat de-al meu. Noapte buna