| NeacsuAncuta07 a întrebat:

Vreau sa fac casa cu barbatul cu care sunt, nu suntem luati cu acte inca, el ar vrea dar eu am dubii mari.
Stiu ca a fost plimbaret si are si o casnicie esuata.
Am auzit ca ar fi lovit-o pe fosta si de asta ea o plecat, nu stiu mai multe despre relatia aia.
Ce m-o pus pe ganduri si mai tare ii ca in urma cu cateva zile, m-o sunat o clienta si eu am notat-o ca vrea programare la unghii, am repetat la telefon numele fetii sa ma asigur ca scriu bine, iar el s-o pus sa o caute pe fata aia pe retele de socializare.
A doua zi cand eram langa el si voia sa ii scrie unui prieten i-o cautat profilul si am vazut fara sa vreau ca el cautase femei si printre care si fata asta.
Eu acum stau si ma intreb de ce este curios de alte femei, de ce nu isi vede de treaba lui.
Barbatul asta tare nesigura ma face sa fiu, mai ales ca stiu ca a fost infidel in alte relaltii.
Pe mine nu ma intereseaza alti barbati, nu am ma intereseza nici prostii din astea tik tokuri cu barbati care fac dansuri si ce mai trimit prietene de ale mele pe grupul nostru, eu muncesc mult si cand am timp mai bine citesc o carte sau alerg prin parc.
Din ce se vede el nu e tot ca mine, ii zboara gandul la prostii.
Tare m-o suparat faza asta si parca m-o lasat cu un gust amar de nici nu pot sa ma mai gandesc la el ca pana acum.
Sincer simt o greutate mare ca ma apasa.
Eu vreau sa stiu omul asta ii serios ori nu, eu nu am timp de pierdut asa cu cineva care nu si-a facut mendrele pana la varsta asta si are chef de copilarii.
Nu stiu in ce parte s-o apuc.
Cand am avut doscutii de gen el a negat, spunea ca vrea treaba serioasa ca ma iubeste, dar eu nu stiu cum sa fac sa aflu daca face si altele mai late decat ce am vazut.
El e mai mare ca mine si tare imi e ca ma joaca pe degete ca are mai multa experienta de viata si mult timp liber in care sa faca numa din astea.

Răspuns Câştigător
| Ancadorinapascale1993 a răspuns:

Eu cred ca ai face bine sa il testezi. Nu are rost sa iti pierzi timpul degeaba. Iar cu violenta ai grija! Nu prea se vindeca. Odata un barbat ce a apucat sa dea in femei ala tot continuă, numai e barbat e laş. Ti-o zic din experienta. faci cum crezi, sanătate!

| NeacsuAncuta07 explică (pentru Ancadorinapascale1993):

Cum sa il testez? Da mi mai multe detalii.

| Ancadorinapascale1993 a răspuns (pentru NeacsuAncuta07):

Scrie-mi in privat daca vrei.

| NeacsuAncuta07 explică (pentru Ancadorinapascale1993):

Am trimis mesaj.

16 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Te sfatuiesc sa iti asculti simturile, daca ceva nu pare la locul lui e posibil sa nu fie, nu te grabi sa faci nici un pas cu el mai asteptati, nu imi pare prea serios dar asta trebuie sa decizi tu.

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace femeie, ca asta nu-i barbat pentru tine, odata ce se uita dupa altele.
Totusi, cat de serioasa esti tu, daca ai acceptat sa traiti in concubinaj/amantalac, in loc sa te mariti cu el, cu acte, legal, asa cum ar face o femeie serioasa?

| NeacsuAncuta07 explică (pentru Violleta2022):

Da cum sa ma castoresc fara sa cunosc omul asta?
Nu este normal sa avem perioada de cunoastere? Cum sa ma iau cu acte dupa cateva luni?

| Violleta2022 a răspuns (pentru NeacsuAncuta07):

Daca aveti doar cateva luni si el sta cu tine in casa, dar sta pe telefon si computer cu altele femei, atunci relatia asta nu are viitor.

| Hyperion7 a răspuns:

Daca nu simți că e ce trebuie, găsește o cale să ieși.Intuiția nu te minte!

| ioana748 a răspuns:

Probabil sunteti o partida buna pentru el din punct de vedere material.
Sunteti o persoana inteligenta care nu se arunca Intr o casatorie cu capul inainte ca apoi sa stea prin tribunale cu divortul.
Daca simtiti ca nu va respecta si nu este de nadejde incercati sa gasiti pe cineva care sa va merite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing

| Miruna333 a răspuns:

Vrei sa faci casa cu un barbat care a lovit si inselat femei? Nu mai sunt barbati pe lume? Cauta si femei pe Facebook, cum sa fie serios. Normal ca a negat, doar nu era prost sa iti spuna adevarul, perfect normal ca iti spune ca te iubeste si vrea ceva serios, doar nu spune ca-i neserios

| Dragobeta a răspuns:

Prima data gandeste-te ca deja a lovit o femeie. Cat va dura sa dea si a doua oara? In general, o femeie rabda multe intr-o casnicie. Nu l-a lasat de bun.
Am banuiala ca el o cunoaste pe clienta din viata reala. De aia o fi cautat-o pe net. Sa se convinga ca e ea si nu alta. "stiu ca a fost infidel in alte relaltii" Poate se teme sa nu-ti spuna ceva clienta. Ia trage-o de limba asa mai discret.
Din varful buzelor, toti iubesc. Nu e greu sa o spuna. E mai greu sa o dovedeasca.
De ce are mult timp liber? Nu lucreaza?
Minte limpede iti doresc!

| Cavaler001 a răspuns:

L-ai citit bine.
E alegerea ta daca vrei sa continui cu el in loc sa-ti gasesti unul care te iubeste si care nu se uita dupa altele.

| KingOoO a răspuns:

Câti ani aveti?
Parerea mea este sa mai astepti, daca acum e așa, mai incolo va fi mai rau.

Eu la 26 de ani si acum discut cu una de 36 de ani tot pentru a face casă. Ca fete mai tinere si serioase nu am gasit.

| Ancadorinapascale1993 a răspuns:

Buna,am vazut mesajul tau, dar din pacate cica juniorii nu au voie sa dea mesaje.
Lasa-mi te rog, o adresa email, ca e singura modalitate prin care țin legatura cu lumea acum; restul aplicatiilor nu-mi mai merg deloc(Facebook, mes, etc)

| luxlux2488 a răspuns:

Buna, debocheaza chatul si iti explic eu situatia lui!