| baiatcustil a întrebat:

sunt intr-o situatie foarte delicata. adica, nu stiu cum sa va spun dar cred ca m-am indragostit. Cunosc o fata de vreo 2 ani, iar de un an imi e foarte buna prietena. Adica mergem impreuna la club, dansam, mai iesim, etc. Dar de vreo o luna nu stiu cum sa zic dar sunt mult mai atras de ea. Spuneti-mi va rog ce sa fac, si daca trebuie sa-i spun ce simt, cum sa o fac?

Răspuns Câştigător
| Patricia96 a răspuns:

Pai ..pare prostesc.dar. cel mai bine este sa o suni(nu de alta dar fata in fata.o sa-ti fie mult mai greu)Dar ..planuiti aman2 o intalnire la o terasa si spune.i ..ca te simti atras de ea! o vrei mai mult decat o prietena buna...si spune-i :astept raspunsul taucat mai curand nu neaparat acum.dar inainte sa ii marturisesti. operai o companie placuta, haioasa. faceti glume, cunoasteti-va mai binehappyorice fata isi doresteun astfel de iubit.(si merita sa incercati deoarece aveti un plus ..va cunoasteti de mult timp si sunteti prieteni ft buni)
Oricum.o sa i se para absurd. adica din cei mai buni prieteni, iubiti? lol.
Dar..incearca sa.-i explicici
si lasa-ti emotiile acasica.fii barbat!

| Orte95 a răspuns (pentru Patricia96):

Auzi,ai 15 ani si dai sfaturi in dragoste gen 'sun-o ca fata in fata e mai greu' vezi-ti de papusile tale.
Vorbesti de parca tu esti Dr. Love

| Patricia96 a răspuns (pentru Orte95):

De unde sti ca nu sunt?
Imi arata cineva buletinul pe TPU? de unde sti tu ca n.-am 80? Uite ca potsa-mi pun ce varsta vreau euwinking
Si am spus ca in fata e mai greu dupa felul luiwinkinga spus ca are emotii! ce era sa-i zic :du-te a la easi fa-te de ras!
Vorbesc cm vreau euwinking si unde vreau eu!

4 răspunsuri:
| JustMeAndy a răspuns:

Spune`i ca o placi intr-un mod natural, nu o lua direct cu : Te iubesc! fiindca va fi surprinsa, dai de inteles ca o placi inainte si asteapta momentul potrivit pentru a-i marturisi asta.

| andytuu a răspuns:

Ce ai de pierdut daca ii spui? poate si ea vrea si asteapta ca tu sa faci acel paswinking incercarea moarte n-arewinking bafta!