| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa iau trimitere de la medicul de familie pentru medicul specialist, dar problema este ca nu stiu care este medicul specialist la care trebuie sa merg. Trebuie sa fac o investigatie pentru Gonoree si candida si nu stiu daca intra dermatologul sau urologul in discutie. P.S. sunt barbat.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Vei sti dupa ce medicul de familie iti va da trimiterea.

6 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Si ce probleme iti faci, e un bilet de Trimitere si cine te Trimite e medicul de familie, tu trebuie sa stii sa mergi la cel de familie. De acolo iti spune el.
Dar nu inteleg, ce este legat de dragoste si sex in intrebarea ta?

| darrio2007 a răspuns (pentru Goete):

Gonoree si candida. Deci are legatura. Cu sexul.

| Goete a răspuns (pentru darrio2007):

M-ai impuscat!
Si daca intreb cat e ceasul, tot are legatura cu sexul, ca asa am fost facuti toti, nu? Gata, toate intrebsrile (si de sanatate, ca asta), aici, ca sunt de sex

| Eireann a răspuns:

Sa iti zica cand da trimiterea. Exista specialitatea numita venerologie care se ocupa cu BTS uri.

| ancaval a răspuns:

Nu ți-a zis medicul de familie unde să mergi? Nu cred.
Mergi la urologie.

| Ely1234567 a răspuns:

Medicul de familie știe unde trebuie sa te trimită nu îți face griji.