| jerry0085 a întrebat:

Salutare tuturor, am sa va spun pe scurt povestea mea oricat de imbecil si ridicol ar parea ceea ce veti auzi.
O fac pentru ca cine are intelegerea si eventual parerea despre ceea ce am sa scriu sa incerce sa isi expuna convingeri sau experiente.
Deci, am sa ma fac de ras si am sa sparg gura targului cu faptul ca la 28 de ani sunt inca virgin.
Povestea mea graviteaza in mare parte asupra acestui detaliu.
Si ca sa ma justific as putea spune ca pentru mine sentimentele au fost intotdeauna cel mai de pret lucru in viata. Asta am simtit de cand eram copil si cu timpul mi-am 'integrat' acest principiu in identitatea mea.
Orice facem trebuie sa aiba ceva din noi, un sentiment, o pasiune, asta ne face sa ne simtim bine atunci cand realizam ceva.
Asa si in cazul dragostei, trebuie sa existe sentimente, iar cum sentimentele sunt cel mai important lucru, cerem exclusivitate si apreciere cel putin la fel de mult cat credem ca daruim.
Asta alimenteaza sentimentele.
Cam asta ar fi ceea ce nu am reusit sa gasesc, pentru ca nu mi se pare corect sa imi tratez sentimentele, principiile si caracterul, adica ceea ce sunt, intr-un mod superficial, improvizat.
Tin la identitatea mea si cred ca si persoana care va avea sentimente fata de mine sa fie la fel. Un fel de sinergie la 360 de grade.
Sunt genul care asteapta momentul potrivit, pentru care anumite detalii pot face diferenta si sunt genul 'to be or not to be'.
Si ca sa fie totul cat mai clar va pot spune ca am nenumarate ocazii, mi se pare ca pe unde merg vad numai posibile 'combinatii'. Dar nimeni nu stie de fapt cine sun su adevarat si ce vreau.
Sunt atletic, fac sport de cand ma stiu, devin usor 'un tip simpatic', si ca orice om educat, mi-am tocit coatele pe bancile unei facultati bune, sunt plecat din tara cu sperante, numai ca mereu parca e cate ceva care nu imi place. Parca lipseste piesa cheie, nu simt ceea ce vreau sa simt, concluzia e ca sunt asa cum sunt la 28 de ani.
Am incercat sa intru in vb cu fete virgine cu speranta ca acestea vor intelege mai bine profunzimea identitaii mele. Paradoxal, au fost primele care au abandonat, fara sa le fi spus ceva despre viata mea intima.
Prefer sa raman anonim si sa spun povestea mea acestei comunitati TPU, e o alegere mai mult emotionala, oricum o comunitate destul de selectiva, sunt persoane cu identitate, respecatible pe aici. Si spun asta pentru ca, chiar daca am profil nou, sunt unul dintre vechii utilizatori care a cautat sprijin in site-ul asta.
E o poveste sufocanta, dar sper ca multi dintre voi veti regasi o parte cat de mica din voi in ceea ce v-am spu mai devreme.
astept raspunsuri si va voi da si alte explicatii.
Multumesc!

29 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Aparent ai totul si nu-ti lipseste nimic,o minte care gandeste,un fizic de invidiat,o viata multumitoare si totusi,exista o problema...
Sau,asa crezi tu.
Eu nu cred ca ai vreo problema,poate doar incepe sa te nelinisteasca faptul ca nu gasesti ceea ce cauti,poate ai obosit sa cauti si sa astepti.
E ingrijorator,sunt de acord,dar asta nici nu te face de ras,nici nu te pune in vreo situatie ridicola,dimpotriva!
Laudabil caracter care nu poate face rabat propriilor principii,tu asa intelegi sa traiesti si nu vad de ce ar trebui sa schimbi ceva!
Un singur lucru as spune ca lipseste,rabdarea.
Rabdarea din spatele sigurantei ca intr-o zi,vei gasi ceea ce cauti.
Calmul si intelepciunea sa stii sa astepti,sa stii sa cauti.
Ai ridicat stacheta foarte sus si traim intr-o lume putreda,cu principii putrede,nici principii,de fapt,nu se pot numi.
Va trebui sa iti asumi responsabilitatea propriilor alegeri,deci,vei rabda calm,fara nelinisti, cu siguranta nebunului care stie ca intr-o zi va merge pe apa sau se va intalni cu Napoleon.
Nu glumesc, doar rabdarea si siguranta ca vei gasi ce cauti, te pot ajuta.
Personal, sunt uimita ca existi.Si-as vrea sa ramai cum esti!
Tot binele ti-l doresc!

| T4ny4 a răspuns:

Raspuns la ce? Ai pus vreo intrebare?

| jerry0085 explică (pentru T4ny4):

Esti prima care se baga ca musca in rahat, sper sa nu mai fie vreunul

| T4ny4 a răspuns (pentru jerry0085):

Ahhhh! Ce replica inteligenta! M-ai dat pe spate.

| jerry0085 explică (pentru T4ny4):

De data asta am fost ceva mai delicat.

| T4ny4 a răspuns (pentru jerry0085):

Hmm...

| luiza a răspuns:

Poate esti prea selectiv...ti-ai format o parere, un anumit ideal si ai uitat ca nu traim dupa ideal ci ne adaptam situatiilor, uita-te mai bine in jurul tau...este cel putin o persoana indragostita de tine, dar tu cu siguranta de la inaltimea pretentiilor tale nu o vezi!

| Zazu a răspuns:

Este genul de postare la care nu trebuie sa raspunzi concret, doar sa o citesti o data si inc-o data...
Fiecare a trecut prin asemenea momente, mai devreme sau mai tarziu, chiar are importanta cand?
Tu vrei sa auzi experientele altora, sa te indentifici si sa nu te simti singur.
Virginitatea o tratezi ca pe un handicap"sunt asa cum sunt la 28 de ani".
Probleme devin complexe cand nu intram in sablonul complezentei.In multele momente ale vietii, daca incercam sa ne inchistam in normalitate, vom avea de suferit.Treci de pragul normalitatii pe care ti-o impui, nu este sanatos sa fii "atat" de normal intr-o lume in care oamenii sunt perversi.Sensibilitatea ta vine dintr-o timiditate care te marcheaza la fiecare rasuflare.Este tarziu sa te poti educa, dar iesi din carapace, uneori te ajuta cate o mica greseala. Poate, in cazul tau, una care iti vindeca ranile.

| jerry0085 explică (pentru Zazu):

Nu tratez ceea ce sunt ca pe un handicap, ca nu sunt handicapat, sunt mult mai inteligent si atragator decat multi altii, sunt asa cum sunt chiar daca traiesc intr-o lume de perversi. La 28 de ani. Asta vroiam sa spun. Timiditatea am invins-o demult si cu timpul s-a transformat in rautate si dezgust.
Sensibilitatea mea vine din interiorul meu, din caracterul pe care il am, dar din pacate nu mai traim in timpurile alea pe cand inca se mai taiau capete.
nu inteleg de unde ai dedus tu ca tratez -identitatea mea sexuala- ca pe un handicap?
Pe bune o ardem aiurea sau cum straight face

| Liviu_2019 a răspuns:

Salut, nici nu stiu cum sa incep. Eu am 25 aproape 26 de ani si tot asa ca si tine sunt virgin dar eu sa zic asa am anumite motive cauze pentru situatia in care ma aflu. Complexat, fara job, fara prieteni, fara aspect fizic placut si ma rog cred ca e suficient.

Dar la tine din cate observ situatia se prezinta altfel. Din cate ai precizat esti un baiat realizat cu bani cariera aspect fizic placut, etc etc.

Nu vreau sa ma intelegi gresit, dar cred ca tu filozofezi mult prea mult asa cum ti-a mai zis cineva. Ma mir cum un barbat ca tine mai este virgin la varsta asta daca spui ca esti asa cum esti si te evaluezi obiectiv.

Am observat ca ai specificat ca femeilor le place sa fie seduse. OMG scuza-ma ca iti spun dar cred ca tu ti-ai facut o impresie gresita despre femeile la o varsta de peste 25 27 de ani. Daca le iei cu romantisme la varsta asta OMG OMG OMG nu o sa le impresionezi. CREDE-MA.

Eu de curand am luat o tipa de 22 de ani cu romantisme si mi-a zis ca o astfel de abordare e mult prea siropoasa pentru ea. Am stat de vorba de curand cu o alta tipa de 27 de ani si tot asa mi-a zis ca nu ii plac abordarile mult prea siropoase. Asa credeam si eu inainte de intamplarile astea dar se pare ca traiam pe alta lume.

In ziua de azi o femeie isi doreste un barbat cu atitudine, realizat financiar, sigur pe el, calitati pe care ai precizat ca le ai. Pai folosestete de astea de atuurile astea, lasa-le dracul de romantisme. Te poti axa pe romantisme cand deja formati un cuplu cand sunteti impreuna nu sa le abordezi cu romantisme. Dai chix in continuare daca o sa continui sa faci asta crede-ma.
Sunt curios daca ai avut prietena pana la varsta asta, vezi ce abordari ai adoptat cum au reactionat ele si asa mai departe, unde ai gresit in abordare, etc etc.

Observ ca o fata Crys ti-a zis ca ea a stat virgina pana la 34 de ani si ca dupa a gasit jumatatea etc etc.
Pai doamne iarta-ma daca stai sa pice din cer asa cand o fi pai poate te prinde 40 de ani si ce faci pana atunci?
Multi zic ca domne iti gasesti jumatatea pana la urma ca e cineva acolo sus care ne iubeste etc etc dar timpul nu il mai poti recupera. Degeaba gasesti iubirea la 40 de ani ca pana atunci ce faci te uiti la filme xxx? Eu vorbesc in general nu ma refer la o anumita persoana. Sa nu ma intelegi gresit.

Oricum in ziua de azi un barbat virgin
la 25 28 de ani este privit ciudat crede-ma. Ti-o spun din proprie experienta. Imi aduc aminte de o discutie cu o tipa eram amici discutam multe lucruri. M-a intrebat la un moment dat daca sunt virgin i-am zis ca da si era ffff mirata de lucrul asta. Aveam vreo 21 22 de ani pe atunci.

Deci ti-am dat destule exemple.
Sper sa iti fie de folos.

Eu nu iti zic ca asa cum esti virgin nu iti vei gasi jumatatea. O fata daca te iubeste nu are importanta ca esti sau nu virgin dar daca ea pana la momentul discutiei voastre a mai avut alte 2 relatii cel putin si tu ii vei spune ca esti virgin, in cele mai multe cazuri, esti PAAA!
Ce concluzie trag ele mai ales la varsta asta de 28 de ani. Mah asta nu a fost in stare sa aiba o prietena pana la varsta asta? DE CE? O sa isi puna o astfel de intrebare. Daca le vei raspunde in felul in care ai relatat aici ce si cum iar esti PAAA!
Nu spun ca trebuie sa te culci cu prima venita in cale. Dar trebuie sa iti schimbi abordarea clarr. Poate tu iti doresti o fata care sa fie si frumoasa si romantica si asa si pe dincolo etc etc. Mai taie din standarde deoarece altfel vei ramana virgin muult timp si nu cred ca iti dorestia asta.
Poti totodata sa te orientezi catre segmentul mai tanar in ceea ce priveste fetele de 24 25 de ani.
Ca sa continui cu exemplele din viata reala, am avut o colega de facultate super fata, foarte draguta un caracter deosebit si virgina
dar era mai reticenta cu baietii ca zicea ca toti sunt nu stiu cum etc etc.
A cunoscut un baiat de 28 de ani si ala a combinat-o in cateva saptamani. Bine ala nu era virgin dar a stiut ce sa ii zica cum sa zica, ce sa nu ii zica si asa mai departe. A avut omu rabdare cu ea ca nu cred ca azi a combinat-o si maine gata au si facut-o big grin.
Si tu poti sa faci lucrul asta e o varianta. Daca crezi ca o astfel de fata e prea tanara ca nu stiu ce atunci nu stiu. Ti-am zis mai scade din standarde si schimba abordarea.

| neutrino a răspuns:

Fiecare idee nobila presupune si riscuri. Te-ai gandit la consecinte?

| Empathizer a răspuns:

Cred ca filozofezi prea mult in timp ce viata trece pe langa tine. Fetelor le poti parea un tip plictisitor, nu ma mira ca dau bir cu fugitii daca incepi sa le tii teorii. Gura iti este propriul dusman, care te poate face sa treci pe langa sufletul tau pereche fara sa observi.

Profunzimea identitatii tale e prea agresiva in a se destainui. Invata sa taci si sa asculti mai mult decat sa vorbesti. Atunci nu va mai trebui sa explici cat esti tu de profund si vei fi mult mai agreat de catre fete.

| jerry0085 explică (pentru Empathizer):

Nu sunt asa de idiot sau plin de bube sa nu inteleg ca femeile vor sa fie seduse, 'vrajite'. Nu e nicio filozofie in asta. Nu stiu de unde ai dedus chesti asta.

| Empathizer a răspuns (pentru jerry0085):

Nu era vorba de seductie. Lasa-le sa observe singure cat esti de special, nu te lauda singur. Vorbeste mai putin despre tine si asculta-i mai mult pe ceilalti. Cum ti-ai putea da seama care e acea fata speciala pentru tine, daca tu vorbesti non stop numai despre tine si parerile tale? Invata sa asculti.

| jerry0085 explică (pentru Empathizer):

Eu incerc sa ma implic, dar sa nu crezi ca nu am nevoie de confirmari. Dar ceea ce zici tu e regula de baza, adica asa e normal si natural sa fie. Ms!

| MariaChrii a răspuns:

BN nu stiu cum ai accepta sfatuir de la un copil de ani dar...in fine eu cred ca tu cauti acea fata care sa te faca fericit intai sentimental si apoi fizi sau...acea fata care sa iti inteleaga caracterul, felul tau de a fi din pacate fata aia, genul ala de fata e al draq de rar nu stiu cand o sa o gasesti sincer si eu eram asa pe la 14 ani jumate-15 cand am avut o problema familiala mi se parea ca nimeni nu ma intelege stateam si ma holbam la stele cu orele pana cand am inteles ca pentru a gasi ce vreau trebuie, TREBUIE sa fac niste COMPROMISURI pentru ca nu voi gasi pe nimeni care sa accepte o fire ca a mea in fine am deviat de la subiect ideea era ca trebuie sa te adaptezi dupa fata care se apropie cel mai mult de ceea ce vrei tu nu sa cauti fata care se contopeste cu ideile tale succes

| Denis777 a răspuns:

Inceteaza,inceteaza sa mai fi copil, este extraordina ca mai exista persoane a tine in ziua de azi, majoritatea profitand financiar si sentimental, la 28 de ani nu esti chiar asa batran daca te dezvirginezi acum, maine peste un an nu cred ca conteaza si nu cred ca o sa intereseze majoritatea oamenilor daca mai esti virgin sau nulaughing conteaza numai ce simnti tu gandeste-te ca inca esti tanar incearca sa mai cauti de obicei intalnesti persoana potrivita cand nu te astepti fetele din ziua de azi. e mult de vorbit pe tema asta nu te increde si nu sari cu capul inainte gandeste de 10 ori inainte sa lasi o fata insarcinata sau sa te casatoresti cu ea, eu am 14 ani daca doresti sa citesti ce scriu e ok nu am experienta un domeniu dar am minte ca sa imi pot face o parere despre subiect,nu cauta fete virgine cauta de varsta ta,"un om bun intr-o lume de rechini e inutil" ia putina atitudine,mergi la combinatii nu ai ce sa pierzi, nu pune suflet in toate relatiile, nu te baza pe sperante nu tin de foame cauta romance sti ca sunt cele mai frumoase femei, ai timp stai unde iti e bine si decat cand simnti ca e persoana potrivita atunci pune suflet, bani, inima, sentimente.calatoreste profita ca esti tanar si singur, nu iti face mustrari de constiinta cu virginitatea (oricine pote suna o stramba sa o f*** si sa iidea 1000 ca la milogi)oricum ai timp cauta in continuare si nu te complexa si nu regreta nimiclaughing

| Denis777 a răspuns (pentru Denis777):

Abia acum vad cat am scrislaughing

| jerry0085 explică (pentru Denis777):

Multumesc pentru rasp, simplu si lasubiect, dar mentionez ca nu sunt un mielusel intr-o haita de lupi, am facut thai box, multe nebunii pe care orice om le face, nu e vb de lipsa de atitudine si nic de incredere sau de bani.
sunt un om matur, pe treaba lui, am serviciul meu, bani, sunt chiar foarte bine pus la punct si dpdv fizic, nu sunt nici pe departe o victima, vreun exilat, problema era alta, e o chestie fundamentala care simt ca imi lipseste atunci cand vine vb de sentimente.
Ms pentru sfaturi oricum, de altfel e ceea ce si fac zilnic aproape.
Succes si tie si incredere in tine!

| dragonladyflame a răspuns:

Hei.parerea mea ca singura problema la tine este ca vrei ceva care se gasete cam greu si de aceea intervine nerabdarea si tristetea ca nu gasesti.intro situatie destul de asemanatoare sunt si eu. faptul ca ai 28 de ani si esti virgin nu e ceva de care sa iti fie rusine.ba din contra avand in vedere si contextul vietii tale e ceva de apreciat.ai o personalitate aparte care are si calitatile si defectele tale.
ca sa gasesti fata care merita, poate nu cauti unde trebuie, si sa stii ca persoanele din grupul de prieteni sunt de obicei persoane care pot fi mai mult de atat, pentru ca deja le cunosti personalitatea si felul de a fi, tot, si esti mai sigur de ce zice sau face.nu se poate aplica la toate persoanele ce am zis, dar poate la unele se aplica.bafta happy

| jerry0085 explică (pentru dragonladyflame):

Asa gandeam si eu acum 10 ani happy, mersi frumos pentru raspuns.

| dragonladyflame a răspuns (pentru jerry0085):

laughing) tu ti-ai pierdut speranta fratelo.dar pana la urma ce vrei tu sa afli de la noi? ca ne tot critici aiciea pe toti si esti nemultumit pana in varful firului de par tongue

| jerry0085 explică (pentru dragonladyflame):

Pe cine critic my friend? ti se pare ca ma bag singur in seama? singura care cred ca m-ar deranja ar fieTania asta sau cum se numeste, super femeie din cate se pare.
nu vezi ca rasp frumos, nu ma agit ca n-am motive...
fratello, esti suparacios? laughing

| dragonladyflame a răspuns (pentru jerry0085):

laughing ii bun atunci.bafta fratello

| andreeaemilia a răspuns:

Nu trebuie sa te complexezi sau sa dai explicatii din cauza asta pentru ca nu e nimic rau in faptul de a fi virgin. Poti sa fii sigur ca o sa gasesti la momentul potrivit o persoana care sa-ti inteleaga individualitatea si sa te iubeasca pentru cea ce esti chiar daca ea n-o sa fie virgina cu siguranta va aprecia faptul ca tu esti happy

| Cryis a răspuns:

Sunt sigura ca intr-o zi vei gasi fata potrivita, care chiar daca nu va fi virgina te va iubi asa cum esti. Si asa, de incurajare, si eu am mi-am inceput viata sexuala anul acesta, la 34 de ani, din aceleasi motive ca si tine. Si desi am unele probleme de sanatate (care oricum nu tin de faptul ca am stat virgina atata timp, ci mai mult de genetica si sansa), sotul meu care a mai avut o relatie inainte (la 16 ani, si de atunci nimic, deci... oarecum "nou" si el) m-a inteles f. bine si acum suntem OK amandoi.
Multa bafta si tie si sa nu ai nici un complex din cauza asta, nu iti cere niciodata scuze pentru acest motiv.
Eu acum privesc lucrurile din partea cealalta a "baricadei" si imi dau foarte bine seama cat de stupide erau complexele si frustrarile mele legate de faptul ca aveam o varsta si eram inca virgina. Prostii! Scoate-le din minte si traieste cum vrei. E viata ta, si e numai una!

| Andrei_Ivanescu_1998 a răspuns:

Salut, ti-as recomanda sa citesti,, Arta seductiei 2 ", este o carte strict pentru problemele tale...o gasesti in librarii sau pe internethappy

| blacksmoke999 a răspuns:

In ziua de astazi, aspectul fizic conteaza enorm, din pacate. Intreaba un prieten apropiat daca ar trebui sa iti faci o schimbare de look,. poate merge.
In privinta fetelor, nu sari din prima pe ele cu romantisme, fa pe durul si eventual pe inabordabilul, o sa vezi ca se poate.

| jerry0085 explică (pentru blacksmoke999):

Salut, nu e vb de fizic my friend, am prieteni care invart femeile prin discoteci si nu sunt cu nimic mai urat decat ei. Daca ar stii m-ar trimite direct in Olanda