| schajuman1344 a întrebat:

Salutare tuturor. As avea nevoie de cateva sfaturi de la cei care au trecut prin asa ceva. Am intalnit o frumoasa filipineza pe internet. Vorbim doar de o saptamana si se pare ca ne potrivim de minune. Avem aceleasi pasiuni, aceeasi viziune asupra vietii. Spuneti-mi va rog ce sa fac si ce sa nu fac pentru a o cuceri. In Filipine este foarte diferita cultura fata de cea de la noi, iar pe langa asta amandoi avem aceasta frica de distanta - 16.400 km nu sunt chiar de ignorat. Credeti ca o astfel de relatie ar putea functiona? Multumesc. Dau si funda si voturi.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să fii fericit că a fost revoluție în 89.
Să te uiți pe You Tube pe vloguri, câți români se plimbă prin Filipine azi ca la ei acasă.
Și să te uiți pe statistici la PIB-ul per cap de locuitor.
La ei, GNI per capita between $1, 026 and $4, 035. Mai mult 1026. Adică au o cană din care să bea apă.
Iar la noi pe la 26000 $.
Știi cu ce se fac minunile de construcții prin Dubai?
Cu filipinezi printre altele, căci îi poate plăti ieftin.
De bonele filipineze de la noi ai auzit?
Ttimite-i bani de drum și vine imediat.
Iar în vacanțe mergi la mama soacră.
Dacă îi trimiți bani de drum, ce crezi, vine să trăiască aici sau nu?

| schajuman1344 explică (pentru sadrian46):

Nu suna rau deloc. Nu imi dau seama daca esti ironic sau nu. Eu zic ca vine. xD

| sadrian46 a răspuns (pentru schajuman1344):

Nu sunt deloc ironic. Dar absolut deloc. Spune-i ce salar ai în $. Fă-i un videoclip cu unde locuiești. Arată-i orașul tău pe Google Street View.

| schajuman1344 explică (pentru sadrian46):

Ok, o sa vad cum reactioneaza. laughing

9 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Pana nu va vedeti si locuiti impreuna nu prea aveti cum sa va dati seama daca relatia ar functiona. Nu stiu ce varsta ai dar in mod ideal vrei sa o aduci aici sa locuiasca cu tine o vreme. abia dupa o sa stiti daca va potriviti sau nu.

| sierra1 a răspuns:

Nu ți-a cerut bani de drum?

| schajuman1344 explică (pentru sierra1):

Nu. Nu este profil fake sau ceva.

| sierra1 a răspuns (pentru schajuman1344):

Profilul dispare la prima țeapă trasă. E verificat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar nu.

| Stilgar a răspuns:

Fereste-te. Sa zicem ca e pe bune fata...tot nu merita. E plin de fete ok pe la noi. Fugi repede pana nu te afunzi in relatie.