| dedesh a întrebat:

Salutare tuturor!
ce mai faceti? pentru mine nu e o zi bunasadm-am despartit de prietenul meu si nu exista sansa de impacare.nu vrea sa auda de vreo pauza, nici macar 1saptamana sau cateva zile.asta esad

am si eu niste curiozitati.credeti in destin? credeti ca daca 2oameni se iubesc cu adevarat, dar se despart din cauza unor probleme, dupa o perioada se vor impaca?(ca in filme)? va rog, pareri sincere.nu vreau sa va bateti jocsad

dau fundita parerilor interesante si sfaturilorhappy

Răspuns Câştigător
| anonimaa a răspuns:

Buna. fac bine, spre deosebire de tine eu azi m.am combinat cu un baiat laughing...si deja m.am plictisit deci incearca ca vezi si avantajele vietii de single.
cu alte cuvinte, fara destin nu s.ar fi intamplat nimic din ce vezi sau traiesti. daca nu era destinul, tu nu aveai cum sa cunosti acel baiat in parc sau la scoala sau stiu eu unde.
cea ce trebuie sa stii tu este ca destinul mereu iti da o lectie.in cazul tau destinul ti. a aratat ca in urma despartirii acest baiat nu este cea ce pare. gandeste. te daca ar fi cu adevarat inca interesat ar fi incercat sa faca ceva sa ca continuati relatia dar, se pare ca si. a gasit pe altcineva sau s. a plictisit.
te rogn revino. ti! mergi mai departe stralucind de bucurie si traieste. ti viata asa cum nu ai mai facut. o!
poate destinul iti rezerva alte planuri, alti baietibatting eyelashes cine stie
asteapa si vei afla.
cat despre: credeti ca daca 2oameni se iubesc cu adevarat, dar se despart din cauza unor probleme, dupa o perioada se vor impaca?(ca in filme)...pai se poate dar, doar te amagesti sperand ca te va suna sau ca va veni la tine in genunchi si nu.si are rostul
multa bafta! fi happy! si gandeste. te ca ai toate motivele! XOXO

7 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Da, cred, dacă două persoane cu adevărat se iubesc atunci ele vor fi împreună indiferent. Dar să se iubească cu adevărat, asta e condiţia. Dacă tu cosideri că asta simţi tu, atunci cu siguranţă va fi bine! Baftă!

| claudiu123 a răspuns:

Daca tu inca il iubesti (se vede) ar trebui sa mai insisti pe el si apropo nu cred prea mult in destin dar exista mari sanse ca 2 oameni sa se impace poate vei reusi si sincer sa fiu nu ma indoiesk de nimeni hai ca va impakatzi... Bafta!winking

| J0hn a răspuns:

Sincer cu pauze nu merge. adica la un baiat cu capul pe umeri nu merge clar. apai cu filmele si viata din romania nu prea. :-s. ai grija

| crazygamer a răspuns:

Pai daca te iubea nu se mai despartea de tine (un baiat cand iubeste cu adevarat acea fata ar face orice pentru ea ORICE). Da cred in destin pentru ca eu si fata pe care o iubesc am intrat la acelasi liceu, media noastra de admitere a fost aproape similara doar 0. 04 sutimi diferneta. Ea a spus ca ma iubeste dar e cu alt baiat care nu prea ii pasa de ea (e indiferent si asta cred ca o inebuneste, o sa incerc sa fiu si eu).

Răspuns utilizator avertizat
| Boniboon a răspuns:

Eu cred ca oricine merita o a doua sansa. Poate daca ne spuneai si motivul despartirii voastre ti-am fii dat si niste sfaturi pe masura. Vorbeste serios cu fostul tau prieten, adu-i aminte de momentele petrecute impreuna, si poate... Succes!

| danielutza_5447 a răspuns:

Eu cred in destin, pentru ca m-am confruntat cu el.Am vazut cazuri cand doi oameni s-au impacat dupa un timp.In cazul tau, depinde ce s-a intamplat, cine a fost vinovat si cat de mare a fost greseala. Daca prietenul tau nu vrea sa isi acorde timp de gandire, inseamna ca ori l-ai ranit profund, ori abia a asteptat sa se desparta de tine. Poate ca a fost numai o reactie de moment.Asteapta un timp sa vezi ce se intampla. Daca vezi ca se simte deranjat de insistentele tale de a va impaca, atunci lasa-l in pace, ai sa gasesti in mod sigur pe cineva care intr-adevar va fi jumatatea ta.