| dedesh a întrebat:

Salutare tuturor!sad

ce mai faceti? pentru mine nu e o zi bunasadm-am despartit de prietenul meu si nu exista sansa de impacare.nu vrea sa auda de vreo pauza, nici macar 1saptamana sau cateva zile.asta esad

credeti in destin? credeti ca daca 2oameni se iubesc cu adevarat, dar se despart din cauza unor probleme, dupa o perioada se vor impaca?(ca in filme)? va rog, pareri sincere.nu vreau sa va bateti jocsad

dau fundita parerilor interesante si sfaturilorhappy

Răspuns Câştigător
| butterfly:X a răspuns:

Stii, viata bate filmul! Si eu m-am despartit de prietenul meu acum 4 zile si sufar enormsadcred ca ma intelegi ce simtsadEu m am tot despartit de el si m am impacata.in schimb, acum vreo luna jumate la fel ne am despartit...am stat 4 saptamani despartiti.eu il ignoram o perioada, dupa el p mine in schimb eu eram indiferenta dupa, nu i mai dadeam nimic! si el se ruga de mine sa ne impacam dupa n am mai vrut nici1! cu toate ca eu in sufletul meu inca imi doream sa ne impacam, pana cand intr o seara la club, a venit la mine, nu ma lasa in pace, imi repeta ca ma iubeste, era ziua lui:X si a stat dupa mine pana cand i am zis ca ne impacam.am petercut dupa cam 1 saptamana si junatate minunata:Xpana acum vreo saptamana cand totul s a racit, cand a venit varul lui si baiatul si a ocupat timpul liber cu cevasadDaca el te iubeste cu adevarat sa stii ca o sa vina.eu zic sa fi indiferenta sa nu l suni nici msj nimic! stii, indiferenta atrage! si uite ca si in filme eu cu prietenul meu dupa 4 saptamani ne am impacat in schimb acum cred ca e definitiv! nu mai am sperante, visuri! ma simt daramata!cryingdar bafta, daca te iubeste el te v-a cauta! daca nu stii vorba aia: un sut in fund=un pas inainte!sadstiu ca e greu si simti ca nu poti trece peste dar trebuie sa ne resemnam!

3 răspunsuri:
| MaduxD a răspuns:

Daca te-a parasit, fara un motiv intemeiat inseamna ca e un mitocan, ca s-a plictisit.Cunosc bine baietii si stiu ca se satura la un moment dat de o fata (intr-o relatie gen flirty). Daca o sa-l atragi mai mult decat ai facut-o pana acum, daca o sa fie vorba de chemestry, el nu va mai simti dragoste pentru tine.Va fi doar un fel de atractie "animala". Inca ceva.In legatura cu pauzele:ma gandesc ca tu i-ai propus sa luati o pauza de despartire, iar in cazul in care el nu te mai vrea probabil, se gandeste ca esti vreo tipa nebuna dupa el.Baietilor le plac fetele care par neinteresate de ei.Incearca sa il faci sa se simta prosta, din cauza faptului ca tu nu te uiti la el.
Multa bafta^^!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata nu e o repetitie nu te merita nu te a iubit sincer, daca s a rupt odata se va rupe mereu, esti tanara ia-o de la cap fi mai atenta nu trai in trecut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca daca un cuplu se desparte, fata sau baiatul, depinde, se vor gandi unul la altul, si unul dintre cei doi isi vor face curaj si vor suna la sufletul pereche. Eu nu cred in destin pentru ca nu destinul schimba dragostea dintre voi. Ar trebui sa afli ca poate a profitat de tine sau alte motive! Nu te lasa pacalita! Dragostea invinge dusmanul care va sta in cale!