| Alin99554 a întrebat:

Salutare tuturor!
Imi place de o fata.Ne consideram cei mai buni prieteni.I am fost alaturi de fiecare data, ea la fel, ne cunoastem foarte bine, ne spunem tot, chiar am vorbit si despre alte persoane (fete pe care le placeam eu si baieti pe care ii placea ea). Tinem mult unul la altul.Am inceput sa imi doresc o relatie cu ea de o perioada relativ scurta, dar nu stiu care ar fi reactia ei. Vreau niste sfaturi, va rog.

Răspuns Câştigător
| alexandru0sorin a răspuns:

Man daca nu esti sincer si iti iei inima in dinti si ii spui ce simti esti degeaba nu mai am ce sa zic m-am saturat de oameni care se fac pipi pe ei de frica nu e normal. vorbesti cu ea si ii zici. daca nu vrea asta e va trebui sa regandesti situatia. dar cel mai probabil ii place si ei. daca pana in punctul asta n-are sentimente pentru ea nu mai ai ce "joc al flirtului" sa faci ca e degeaba.

si totate argumentele cu frendzoine e o prostie gogonata

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fii sincer cu ea si intreab-o asa cum o faci, aici, pe forum, pentru ca ai toate sansele sa ii placa si ei de tine si sa aprecieze sinceritatea ta.

| Roxin a răspuns:

Salut!

Personal, nu salut ideea de friends to lovers. Strici o prietenie frumoasa.
Insa, sansele sa va mearga bine sunt mari. In general, intre prieteni, va cunoasteti destul de bine ceea ce e un avantaj.
Subtilitatea este cheia. Nu te grabi sa tragi cu arcul. Apropie-te din ce in ce mai mult. Nu iti planifica nimic, dar nici nu lasa totul la intamplare.
Cand te astepti mai putin, se va intampla magia. happy

O seara buna!

| Xelon a răspuns:

Odata ce ai intrat in friendzone foarte greu mai iesi de acolo.

| Zorok a răspuns:

Pffff! Asta e cel mai enervant lucru, sa iti faci o prietena cu gandul ala (Doar prieteni, nu vom avea o relatie, nu pe dracu) asa am fost si eu acum 3 ani, uite aici:
Nu-i spune ca o placi sub nici o forma daca chiar vrei o relatie cu ea! Trebuie sa faci jocul flirtului, in timp ce vorbiti privesteo adanc in ochi, incepe sa o mai si imbratisezi, pupi pe obraz, mangaiat(nu ca un pedo ci ca un iubit) scoate-o in oras seara iar la sfarsitul serii i spui tu o poveste de 2 lei din 3 cuvinte... Sper ca te-am ajutat! happy A da daca te intreaba daca o placi spune-i asabig grinaca ti-as spune DA s-ar termina prea repede bine sau rau dar s-ar termina daca ti-as spune NU ar continua prea mult deci iti voi spune DU TINE MINTE! JOCUL FLIRTULUI BATE ORICE! Daca se enerveaza spune-i ca o placi (asta daca nu vrei bataie).Pa

| Altu_Nimeni_1998 a răspuns:

Friendzone