| Arnold2893 a întrebat:

Salutare tuturor!

Imi place de o fata.Ne consideram cei mai buni prieteni.I am fost alaturi de fiecare data, ea la fel, ne cunoastem foarte bine, ne spunem tot, chiar am vorbit si despre alte persoane (fete pe care le placeam eu si baieti pe care ii placea ea). Tinem mult unul la altul.Am inceput sa imi doresc o relatie cu ea de o perioada relativ scurta, dar nu stiu care ar fi reactia ei. Vreau niste sfaturi, va rog.

6 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Nu-i spune nimic, fă-o să te placă.
Fă totul opus față de ce făceai și până acum. Ignoră subiectele despre băieți, fă glume despre faptul că o placi, sau ai putea s-o faci. (Gen: Hai, gata cu subiectul ăsta. Îmi place ce zici acolo și s-ar putea să mă îndrăgostesc de tine.)
Vezi cum reacționează, dacă îți răspunde și subiectul devine puțin mai profund, probabil te place, dacă nu, ar trebui să ignori total ce ai zis și să continui să fii relaxat și să faci glume.
Invit-o să ieșiți doar pe motiv că te plictisești.
Spune-i despre alte fete, dar n-o lăsa să-ți spună nimic despre băieți.
Ignor-o și răspunde-i greu la mesaje, dar ai grijă ca asta să nu devină enervant, ci doar curios sau interesant.
Fă cumva să aveți și subiecte serioase, astea s-ar putea să vă apropie în sensul dorit de tine.

Pe scurt: Nu o linge în cur și fii cât de interesant poți tu.

După un timp, spune-i că o placi și vrei să fii cu ea. Fă asta când vă despărțiți. Când o conduci acasă, sau ceva de genul, pentru că așa ai ocazia să ieși rapid din scenă după un eventual refuz, iar dacă tipa e interesată de tine și acceptă, plecând, îi dai posibilitatea să se gândească la asta.
Revenim la refuz. Nu te panica prea tare și de preferat ar fi să faci o glumă legat de asta. Gen: "Ah, ce aiurea. Se pare că urmează o noapte de lacrimi și Nutella. Aș fi zis Jack Daniell's, dar mă făcea să par interesant în ochii tăi și nu-mi plac oamenii care se răzgândesc. Ne mai vedem noi, salut".

| mnbvf a răspuns:

Spune-i ei lucrurile astea și o să vezi.

| Arnold2893 explică:

Dar ce parere aveti? Si ar dori asta? A spus ca sunt singurul baiat in care are incredere si a avut vreodata.Cred ca e un aspect important si asta.

| Pulezi a răspuns:

Pai zi ca o ai de 20 si gt sunteti deja in baie unu peste altul

| luna14 a răspuns:

Cel mai bine e sa fi sincer cu ea. Spune i ce vrei si vezi ce spune. Fi curajos!

| Brezga_Sebastian_1992 a răspuns:

Eu zic sa nu te grăbești ca ai putea sa strici totul între voi