| Florin_Chebac_1999 a întrebat:

Salutare tuturor
In data de 16.02 am facut dragoste cu iubita mea si fiind abia la început adică primele 3 minute, dupa am vazut ceva alb gen ieșind din vaginul ei
Mentionez ca aveam un prezervativ nou pus. Si m-am panicat puțin... e posibil sa imi fi dat drumul fără să știu? Dar aveam prezervativul. ce sa fie oare?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Va apucati sa faceti sex fara sa aveti cele mai elementare cunostinte/notiuni in privinta actului sexual, Acel ''ceva alb gen ieșind din vaginul ei '' a reprezentat secretie vaginala absolut normala care se produce ori de cate ori femeia este excitata, si/sau cel mai probabil ca a fost amestecul de secretie vaginala cu secretia lubrifianta care este produsa in timpul sexului din cauza excitatiei si placerii deosebite resimtite de partenera ta de sex. Secretia respective este produsa de niste glande specializate existente in mucoasa care acopera peretele vaginului. In concluzie teama/frica ta de a putea ramane insarcinata este lipsita de sens din moment ce prezervativul folosit a fost/ramas intreg/intact in acel moment al actului sexual. Ar fi indicat sa mai cititi si sa va informati inainte de a incepe orice lucru nou, necunoscut, Multa sanatate!

| Florin_Chebac_1999 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc frumos pentru raspuns

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai, tu faceai sex sau te benoclai in pasarica ei?
Halal barbat mai esti!
Habar nu ai ca fetele se umezesc, asa-i?
Mai citeste despre organele sexuale si reproductive atat la femeie cat si la barbat, inainte sa practici sexul, ca-i mai marea rusinea sa nu stii ce se intampla cu corpurile voastre cand aveti sex!

| Emilian65 a răspuns:

Daca aveai prezervativ, nu este posibil sa ramana gravida.

| Necunoscut112 a răspuns:

Cum Doamne iartă-mă vă apucaţi să faceţi un lucru fără să vă informaţi în prealabil, când toată informaţia e la un click distanţă? E absurd! E inacceptabila atâta delăsare şi nepăsare. Şi după ce v-ati confruntat cu această "problemă" voi tot nu aţi căutat informații despre aparatul reproducător feminin şi cel masculin, despre sex în general. Preferaţi să puneţi întrebări aici decât să pierdeţi 3 min căutând. Vai de viitorul vostru!