| AndreyAndrey91 a întrebat:

Salutare tuturor. Vreau sa imi cumpar un Iphone 5 si nu stiu ce culoare..fiindca ambele sunt frumoase si negru si alb. La negru am inteles ca daca se zgarie se vede foarte urat si la alb se murdareste repede. Totusi as vrea sa fie mai elegant si sa reziste mai mult "estetic".

Răspuns Câştigător
| Cristiann25 a răspuns:

De data asta te scuz pentru categoria postata pentru ca si eu sunt cu iphone-urile.Eu am unul negru dar astept iphone 5s sau 6 cum o sa il numeasca si o sa-mi iau alb.
E mult mai elegant si ii poti lua o husa asa ca nu o sa se murdareasca sau daca nu ii iei o folie si nu se murdareste deloc.
Salut!

| AndreyAndrey91 explică (pentru Cristiann25):

Am o intrebare, la iphone 5 cel alb este din argint? si cel negru din gravura? Ca presupun ca de aia este mai scump cel alb decat cel negru

| Cristiann25 a răspuns (pentru AndreyAndrey91):

Nu este din argint, alea sunt facute pe comanda special si sunt mai scumpe.
DOAR la noi in Romania sunt mai scumpe cele albe decat cele negre.Eu le iau din alta tara unde sunt amandoua la acelasi pret, chiar am ramas uimit pentru ca aici cel alb este mai scump!
Poti pune si cristale si ce vrei tu daca il faci la comanda!
Salut!

| AndreyAndrey91 explică (pentru Cristiann25):

Aha, ca am auzit multa lume zicand ca spatele si partile laterale sunt din argint la cel alb si la cel negru ca este din gravura.

| Cristiann25 a răspuns (pentru AndreyAndrey91):

Eu ma pricep destul de bine asa ca ti-am raspuns cum sta treaba acum e alegerea ta de care vrei sa-ti iei unul simplu sau unul pe comanda cu diverse chestii pe el!

| AndreyAndrey91 explică (pentru Cristiann25):

Vreau sa comand direct de la firma Apple. http://apple.com

| Cristiann25 a răspuns (pentru AndreyAndrey91):

Mai bine te duci si il iei din magazin.Am vazut cazuri in care au venit prin curier si s-au topit de la caldura, erau curbate putin!

| AndreyAndrey91 explică (pentru Cristiann25):

Pai de unde imi recomanzi sa iau? Dar in Romania, ca doar nu ma duc pana in S.U.A sa cumpar un telefon.

| Cristiann25 a răspuns (pentru AndreyAndrey91):

Mda eu de acolo le iau pentru ca frecventez S.U.A! Daca il iei la liber tin sa-ti spun ca cei de la Vodafone au cele mai ieftine telefoane la liber cu diferenta de 100-200 lei/telefon! Nu-ti lua de pe net ca iti zisai apoi o sa scrii aici ca ai probleme cu el sau ca nu e bun adus! E foarte greu sa-l trimiti si sa-ti mai dea altul inapoi.
Cel mai bine cand iau telefonul il iau sa umblu pe el sa vad ca ii merg toate functiile!
Am patit odata cu un galaxy sa nu-i mearga camera si m-am dus imediat de unde l-am luat si a trebuit sa-l schimbe ca nu se mai putea face. Sper ca te-am ajutat, bafta!

| AndreyAndrey91 explică (pentru Cristiann25):

Frate, vezi ca ti-am lasat id meu prin pm, vad ca esti destul de informat despre iphone si vreau sa vb cu tine mai multe chestii despre iphone happy.

19 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu îţi recomand un model pe NEGRU!

Toate cele bune.

| Unicucebeea a răspuns:

Alb confused Nu imi plac telefoanele albe, dar la Iphone 5 e o exceptie.

| AlexBpm a răspuns:

Eu am un lumia900 alb si sunt foarte multumit. mai bine murdar dar usor de curatat decat negru si sa nu mai am ce face la zgarieturi

| AndreyAndrey91 explică (pentru AlexBpm):

Pai da, dar cica albul este de fete.

| lastride a răspuns:

Cine zice ca albul este pentru fete greseste rau de tot. E foarte tare si cool sa fi putin diferit fata de ceilalti. Cine stie cunoaste, arata mult mai bine albul, iti iei folie de protectie fata-spate, nu o sa ai nici o problema cu mizeria.

| AndreyAndrey91 explică (pentru lastride):

Si este adevarat ca cel alb este de argint spatele si alte locuri? Pe cand cel negru are doar gravura?

| lastride a răspuns:

Nu, nu este de argint. Este mai scump pentru ca traim in Romania sau probabil sunt facute in mai putine exemplare, oricum nu peste tot este asa. Cumpara pe alb, nu o sa regreti

| AndreyAndrey91 explică (pentru lastride):

Esti fata sau baiat?

| AndreyAndrey91 explică:

Totusi nu as vrea sa ii pun husa, doar folii din acelea, stiti si voi e urat sa il porti cu husa adica. e mai frumos cand simti in mana "adevaratul iphone" asa cum este el happy

| bby24 a răspuns:

E mai bun alb pentru ca au aparut ceva huse frumoase pentru iphone5 si eu am totalb si i-am cumparat doua huse una neagra si una mov si e foarte ok nu se murdareste