| cosmin655 a întrebat:

Vreau sa-mi iau un iphone 5, as vrea mult modelul pe negru dar am inteles ca se zgarie foarte usor chiar daca ai grija de el si ca se decojeste vopseaua(mai ales din partile laterale). Daca il cumpar pe negru si ii pun folie de protectie alien surface hd se va zgaria sau decoji?

6 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Mai asteapta pana prin decembrie deoarece apare iphone 5s cat si 5c si pretul la iphone 5 scade iar cum vine craciunu scade si mai mult. Da este foarte sensibil si se zgarie usor, cumparati o husa.

| cosmin655 explică (pentru DenisIonut01):

Nu il iau acum, dar sincer las vrea asa cum e el.Husele schimba aspectul acela...

| DenisIonut01 a răspuns (pentru cosmin655):

Iphone este un telefon care se zgarie, crapa usor datorita materialelor. Eu zic sa iti iei un ipod 5th si un Nokia ca telefon. Iphone daca il scapi crapa.

| varcolaccc a răspuns:

Iti poti lua 5c sau 5s. Iphon 5 nu este adevarat, nu se zgârie asa usor. Pe spate zgarieturile se refac daca dai cu degetul. Pe fata părțile alea slefuite cu diamant se zgârie dar nu asa usor. Eu am iphone 4s si 5 si nu am nici o problema

| cosmin655 explică (pentru varcolaccc):

Ce culori? Eu ador varianta neagra, dar na...decat sa mi se duca vopseaua de pe margini si sa se zgarie mai bine iau unul alb.

| Darker a răspuns:

Iphonul trebuie neaparat sa fie ingrijit deoarece este un telefon cu rezistibilitate redusa. Ar fi buna o husa de silicon.