| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor! Vreau să vă spun povestea mea și să îmi spuneți ce ar trebui să fac.

Acum câteva zile am fost la ziua unei colege, unde am băut 1 bere, nu eram beat, am băut-o ca să prind curaj să îi spun unei fete că o plac. Așa am și făcut, am mers la ea și am început să o pup pe obraz, ea râdea, nu era beata. După puțin timp m-a sărutat, apoi toată noaptea a stat cu mine și ne-am sărutat non-stop. Toate cele bune, dar când am ajuns acasă i-am dat mesaj și am întrebat-o ce face și mi-a spus că ea s-a sărutat cu mine doar pentru că îi plăcea de un tip și vroia să îl uite, bun, am încercat să trec peste și să îi spun că înțeleg, după câteva zile am stat cu o colegă și am vorbit la telefon, aceasta mi-a dat parola ei de facebook și eu pe a mea și am intrat pe facebook-ul ei, ea neștiind, mă uitam la conversații și am văzut conversația cu fata ce o plăceam și spunea că sunt perfect pentru ea și că ar sta cu mine dar nu vrea să mă rănească cum a fost și ea rănită de alți băieți și nu e sigură, eu văzând acele mesaje peste câteva zile mi-am făcut curaj și am sunat-o am întrebat-o ce face, toate astea și am ajuns să o întreb de acea seară, m-am certat cu ea că m-a folosit și tot așa și s-a supărat pe mine, a doua zi mi-am cerut scuze și i-am spus că o plac, a spus că mă iartă dar ea nu mă place, și totuși în fiecare pauză se uită la mine, îmi zâmbește și nu știu ce să mai cred. Am încercat să o uit, nu pot, îmi vine în minte doar zâmbetul ei și cât de frumoasă era în acea seară. Țin să menționez că am mai fost cu ea, dar ne-am despărțit adică ea s-a despărțit de mine fiindcă era geloasă. Și astăzi ea a luat o notă proastă și am încercat să o consolez și mi-a spus "Lasă-ma ma si tu", și am plecat. Să încerc să renunț la ea? Sau să nu renunț?

Răspuns Câştigător
| R0R0 a răspuns:

Fata aceasta cam fuge de dragoste. Daca te-ar placea, te-ar accepta. Nicio fata nu vrea sa iubeasca si sa nu fie iubita. Poate ii place de altul si te pasteaza pe tine drept rezerva.(In cazul in care ala o refuza).Nu stiu. Intreab-o in fata daca simte ceva pentru tine. Daca zice nu, da-te la altele in fata ei sa vezi daca e sau nu geloasa. Daca NU e, renunta. Daca e geloasa, ai o sansa.Profita de ea.

Bafta!

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cum sa renunti, ca un las, la o asemenea minunatie de fata?

| MidnightR a răspuns (pentru neutrino):

Aha...Asa minunatie.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea nu te vrea, tu de ce insisti atat sa te impaci cu ea? Nu mai sunt alte fete cu care sa faci o relatie durabila?

Răspuns utilizator avertizat
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Fata se joaca. Te duci iti iei alta fata, nu vorbesti cu ea, despre ea, nu te uiti la ea, doar cu fata cu care o sa fii! O sa te sune happy

| Kriss96 a răspuns:

Daca ea chiar crede ca esti perfect pentru ea dar ascunde asta eu zic sa nu renunti. Fi mai insistent pentru ca asa arati ca iti pasa. Daca te departezi o sa creada ca nu iti pasa de ea.