| Didu85 a întrebat:

Salutare! Va rog mult nu vreau comentarii răutăcioase, vreau doar o idee sau un sfat în legătură cu un lucru. Nu prea ma vad eu "dotat" ca și baiat, nu m-am măsurat nu știu cât este dar nu ma vad eu asa bine, as spune acceptabil. As vrea sa fac ceva în legătură cu chestia asta, poate dacă as face sex mai des m-ar ajuta? Sau exista vreo alta varianta ceva, as incerca aproape orice, in afara de pastile și creme și alte chestii. Asa nu știu dacă ar exista ceva natural sa zicem. Vreo idee sau un sfat ceva daca aveți și încă odată va rog frumos, nu vreau comentarii răutăcioase. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Saiko10 a răspuns:

Vise frate, nu poti sa iti maresti penisul nici cu pastile si creme, sunt doar prostii, singura metoda prin care poti sa il maresti este prin operatie, altfel nu exista. poti sa te pastilezi pana mori ca nu iti creste nici un centimetru. Cel mai bine ar fi sa te masori sa vezi cat il ai, poate nu este asa de rau, daca esti adult si il ai de 14-15 cm esti pe mediu, asa il au majoritatea barbatiilor.

9 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

Nici eu si nimeni altul care iti citeste mesajul acesta nu te crede ca tu nu ti-ai masurato! Sper ca nu imi vei zice ca am facut comentariu rautacios!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu cati ani ai, dar cresterea penisului se incheie in jurul varstei de 16 ani.
Din pacate nu exista modalitati, exercitii, creme, tratamente naturale sau sintetice, care sa-ti mareasca acest organ, numit penis.
Singura solutie de extindere a penisului este: operatia chirurgicala, dar are 50% sanse de nereusita, putand sa ramai pe veci impotent si nu cred ca merita fiindca penisul in acest caz de poate mari doar cu 2-3 cm.

| Anonimu7041 a răspuns (pentru Violleta2022):

"Pana la ce varsta creste penisul?
Aceasta intrebare ne-a macinat pe toti pana pe la vreo 20 – 25 de ani, nu-i asa? Pana la ce varsta creste penisul si pana la ce varsta crestem in inaltime?

Conform unor statistici si studii, penisul creste (fara ajutor extern) pana la vasta de 22 de ani pentru majoritatea barbatilor care nu sufera de probleme genetice (vezi micropenis) sau alte afectiuni la nivelul acestuia.

Cresterea penisului incepe la pubertate. In cele mai multe cazuri, "maturizarea", adica varsta la care cresterea naturala se opreste, are loc intre 19 si 22 e ani. In anumite cazuri izolate, s-a constatat faptul ca "maturizarea" a avut loc intre 17 si 19 ani."

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonimu7041):

Tu confuzi cresterea in inaltime cu cresterea penisului, care sunt 2 lucruri total diferite.
Cresterea in inaltime la baieti se poate incheia la 19-20 de ani, dar conform statisticilor medicale din lumea intraga, penisul isi incheie cresterea in jurul varstei de 16 ani.

| mihai69 a răspuns:

Cumpără-ți o lupă.

| ShaOfHatred a răspuns:

Cum te naști, așa îl ai. Nu există creme miraculoase, sau pastile magice. Acceptă-te așa cum ești. Schimbă ce poți schimba (du-te la sală, fă un sport, îmbracă-te decent, aranjează-te etc) și acceptă ce nu poți schimba (și aia nu o poți schimba numai prin operație).

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimu7041 a răspuns:

Cel mai bun raspuns la intrebarea asta este sa gasesti persoana care sa te faca sa te simti bine in pielea ta.
Marimea nu tu o decizi, asta e clar.
Cand o sa gsesti fata care nu te face sa te simti rusinat atunci cand stai complet dezbracat in fata ei (mai ales cand nu ai erectie) atunci totul o sa fie bine si nu o sa-ti mai pese de marime.
Trust me!
Multa bafta si noroc!

| Tzutzubxbe a răspuns:

Trage de ea, am auzit ca merge, neironic.