| ViolaTM a întrebat:

Dacă sunt medici pe aici. Dar DOAR MEDICI VA ROG, ce se intampla când femeia ia pastile cu andrigen?
Incepe să aibă cromozon XY?
Vreau să mă educ în acest sens cât mai mult. Intr-o postare viitoare explic şi de ce. Dar mai pe scurt există ceva ce ar putea lungi uretra femeii?
Vezica. Ştiu acele pompe care maresc clitorisul. Dar vezica tot acolo rămâne. Cum o poti "trage" în faţa odată cu clitorisul?
Nu vreau comentarii de genul. Rămâi cum te-a lasat D-zeu. Nu ştiţi despre ce e vb. Mulţumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Doja a răspuns:

Daca iei hormoni masculini nu ti se va schimba ADN-ul, in schimb vei avea schimbari corporale in caracteristicile secundare masculine, va creste parul pe corp. Iti va intari mandibula, vei asimila mai bine proteinele, se vor intari oasele, va creste libidoul, agresivitatea, apare posibilitatea de a cheli.

https://en.wikipedia.org/wiki/Hyperandrogenism

Nu sunt doctor, dar am vazut efectele astea la femei care baga steroizi la sala.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Adn ul si cromozoni nu se schimba in timpul vieti, asa ceva e imposibil

| ViolaTM explică (pentru RAY):

Multumesc.

| RAY a răspuns (pentru ViolaTM):

| Doja ti a raspuns foarte bine si rational, vrei sa vb cu cineva care a facut schimb de sex?

| mihai69 a răspuns:

Uretra nu se poate lungi. Nici la femei, nici la bărbați.
Dacă înțeleg bine, tu ai vrea să faci în așa fel încât clitorisul tău să devină un fel de penis - prin mărire și includerea uretrei ÎN el.
PS nu există „pompe" care îl măresc (în afară de jucăriile erotice numite astfel, dar care sunt altceva decât ceea ce ai tu în minte); erecția sa e datorată umplerii cu sânge a unor țesuturi care îl alcătuiesc.