| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Vreau si eu sa va cer un sfat. Un prieten mi-a facut cunostinta cu o fata la Craciun si de atunci am mai vorbit cu acea fata pe Facebook si prin mesaje pe telefon. Am mai chemat-o in oras la un suc, o cafea, la o plimbare in parc si i-am cunoscut si parintii, dar aici e de mentionat ca tatal ei il cunoaste pe seful meu unde sunt angajat si am mai stat asa de vorba cu parintii ei, care sunt niste oameni de nota 10 si am mai stat si cu ea. Suntem impreuna de 1 saptamana, numai ca ceva mi se pare ciudat, si anume ca: cand vorbim prin mesaje vorbim putin, inainte sa fiu cu ea vorbeam pe Facebook cate 2-3 ore, cam de cand am intrat in relatie cu ea vorbim putin, 10-15 minute, iar apelurile sunt scurte, maxim 5 minute. Faza e urmatoarea, cand vorbim pe telefon prin mesaje intr-o zi cand nu ne-am vazut am vorbit maxim 30 de mesaje. Treaba e urmatoarea, dupa cateva replici ea imi zice ca trebuie sa faca cumparaturi si vorbim mai incolo, o ajuta pe mama ei la ceva, trebuie sa coboare pana jos la magazin si alte chestii de genu asta. Si ma gandesc poate nu e atrasa de mine, sau poate nu mai este atrasa de mine. Ceva ce am uitat sa spun e faptul ca acel prieten al meu care ne-a facut cunostinta a primit un mesaj de la ea si ii spunea ca ii place de mine, iar eu i-am zis ca si mie imi place de ea.
Acum nu mai stiu ce sa fac, ca intr-un timp asa scurt am impresia ca si-a pierdut interesul fata de mine.
Cand ii dau un mesaj raspunde dupa 15-20 de minute, sau chiar o ora si repede dupa aia spune ca are treaba si vorbim mai incolo.
Voi ce credeti ca este de facut?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa inteleg ca ea este minora si eleva, iar tu major si angajat?
Poate parintii i-au explicat ca esti prea mare pentru ea, sau ca nu sunteti potriviti...
In orice caz, nu mi se pare normal sa stati zilnic de vorba 2-3 ore sau sa trimiteti 30 de mesaje, ca omoarati orice relatie dinainte a inceapa.
Ce naiba mai gasiti de discutat, cand va intalaniti, daca stiti deja totul, din zecile de mesaje trimise?
In plus, tu cand mai muncesti, daca trimiti mesaj dupa mesaj?

| Hutzy95 a răspuns (pentru Violleta2022):

21 de ani are si eu 24

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hutzy95):

Poate isi cauta de munca... si nu mai are timp de mesaje si vorbit atata.

| sierra1 a răspuns:

Las-o baltă, next - cum spun unii...

| cristimihailov a răspuns:

Fii sincer, simplu si deschis.

Vorbeste cu ea fata in fata aceste probleme.

Asteapta-te la ce e mai rau si nu va fi chiar atat de rau pe cat crezi.

| Emma30555 a răspuns:

Înainte de relație vorbești ca să va cunoașteți, acum e o relație normala, se lalaie mult discuțiile prin mesaje, telefoane, cel mai important este contactul fizic, adică sa va vedeți în realitate, sa comunicați cu adevărat, sa râdeți sa va îmbrățișați. E normal sa nu mai stea ore înșir pe telefon, e plictisitor sa ști

| Stropdeploaie a răspuns:

N ar trebui sa o mai cauti! Las o sa te mai caute si ea. Daca nu. inseamna ca relatia este terminata!

| noname2021 a răspuns:

Eu zic sa va intalniti si sa ai o discutie sincera cu ea unde ii spui nemultumirile tale si ceea ce crezi. Poate realizeaza ca a gresit si ea pe undeva si se va rezolva problema. Daca intr-adevar si-a pierdut interesul poate iti va spune chiar ea. Daca nu e menit sa fie, nu va fi. Discuta sincer intai cu ea si vezi ce se intampla.

| xZeRo a răspuns:

Salut! Vorbiti prin mai putine mesaje deoarece s-a stabilit un raport sigur intre voi iar acum mai aveti si alte lucruri de facut in viata. La inceput nu va cunosteati prea bine si d-aia aveati multe mesaje.
Ca orice lucru pe care oamenii il fac, chiar si comunicarea trebuie sa aiba o limita.
Consider ca, relatia voastra merge bine si trebuie sa fii linistit.
Ca sa intelegi mai bine ce ti-am raspuns, cauta pe Youtube: "How to make everyone respect you", videoclip pe canalul Proactive Thinker.
Sa te ajute Domnul Iisus!

| Hutzy95 a răspuns (pentru xZeRo):

Mersi de raspuns. Doamne ajuta