| bjornarsson a întrebat:

Salutari!

As vrea sa ma ajutati si voi cu niste explicatii pentru urmatoarea situatie pe care eu unul nu o inteleg happy

Am vorbit cu o fata timp de o luna zilnic. Mesaje, telefoane (stateam cu orele pana noaptea tarziu la telefon). Intr-o zi totul ok, mesaj de buna dimineata ca de obicei, am vorbit putin si undeva de pe la pranz nu am mai primit niciun mesaj de la ea, nimic. Ma rog, in ziua aia cred ca i-am facut o faza care cred ca ei nu i-a placut (fara sa-mi dau seama). Mentionez ca suntem colegi de munca si in afara de cateva persoane nu stiau ca noi vorbim. De 2 zile nu am mai vorbit laughing am intrebat-o daca i-am gresit cu ceva a zis ca nu, ca nu are nimic si de atunci nu am mai vorbit.
Ajutati-ma sa inteleg ce s-a intamplat ca eu nu inteleg, de ce nu mai vorbeste cu mine. Stiu ca probabil de la faza aia nu vrea sa mai vorbeasca cu mine, dar macar putea sa-mi zica cum sta treaba, nu ca nu s-a suparat.

Voi ce parere aveti? Multumesc!
Salutari!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Invit-o la plimbare in weekndul asta si discutati, fiindca numai comunicand poti afla adevarul.
Vorbitul pe telefon ajunge de multe ori obositor si epuizeaza tot ce vrei sa spui, dar cred ca-i cazul sa iesi din tiparul unui copil ( cu statul pe telefon) si sa o inviti in oras, ca un adult.

| cristimihailov a răspuns:

Du-te la ea si intreab-o in fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar putea fi mai multe cauze la mijloc.
1. Poate chiar nu i-ai gresit cu nimic. Pur si simplu e ocupata sau stresata si nu prea a mai avut timp sa vorbeasca. Sau a avut niste zile mai proaste.
2. Asta (fiind si eu fată) o inteleg foarte bine: uneori, fetele vor sa lase baietii respectivi sa vada cu ce le-au gresit, ca mai apoi sa-si ceara scuze, daca e cazul.
Probabil e doar cu un ego mai solid si te testeaza sa vada spiritul tau de constientizare a greselilor si constiinta.

Dar daca zici ca chiar nu ai facut nimic care s-o deranjeze, cel mai probabil e 1. happy

| bjornarsson explică (pentru anonim_4396):

I-am dat un like la o poza si a intrat pe mine sa ma intrebe ce mai fac. I-am zis ca bine, am schimbat 2-3 cuvinte si dupa nu mi-a mai raspuns la nimic, nici seen nu mi-a dat la mesaj si e online pe Facebook laughing

| Mopmop a răspuns:

Ar trebui sa stim ce faza i-ai facut ca sa putem da o idee.
Revenind, cel mai bine sa o uiti.
Ai incalcat un principiu de baza al relatiilor: NICIODATA sa nu iti faci o relatie la locul de munca.
De ce nu?
Cateva motive: barfa e in floare asa incat de ex daca nu o satisfaci din varii motive cine crezi ca o sa cada de gasca?
Merge bine totul si dupa 5, 6 luni va despartiti. Dupa trebuie sa mergi la munca zilnic. Crezi ca e o situatie ok?
Nu in ultimul rand daca sunteti un cuplu si va concediaza pe unul din voi? Cum va fi situatia voastra materiala?
Deja cred ca ai probleme in a te duce la munca dar tu nu vezi inca...

| geoconda a răspuns:

Comunicarea este cheia! De unde vrei să știm noi, dragule? Trimite-i sute de mesaje, declară-ți dragostea, spune tot ce gândești, altfel, nu rezolvi nimic!

| Morbid a răspuns:

Păi da, chiar ai greșit, principala ta greșeala este că te INTERESEAZA de ce nu ți mai răspunde. In loc sa ți vezi de viață ta.
Aia vrea pe unu care sa ghideze și a rămas blocată când a văzut că reacționezi emoțional, te implici prea tare într-o chestie amarata, nici măcar nu sunteți împreună nu aveți copii și pe tine te intereseă de ce nu îți răspunde târfă aia?
Cam așa gândește că ești un puștiulică, nu ești bărbat. De aia îți dă cu seen.

Sigur știau numai câteva persoane că vorbeati, tu trăiești de 2 zile pe planeta Pamant, nu știi că se bârfește, STIE TOATA lumea ce a ți vorbit voi doi.

Părerea mea este sa nu mai iei așa în serios. Fetele, oamenii în general dar mai ales fetele.