| Gorillaz96 a întrebat:

Salutari! Am si eu o mica problema! Daca lichidul seminal ajunge putin pe langa gaura vaginului, nu in vagin! nici macar nu a intrat "gogu" ca sa zic asa. in casa! laughing Eu si prietena mea ne-am jucat si noi putin..nu am avut contact sexual! Exista riscul de a ramane insarcinata? Intreb si eu aici ca am cautat o gramada pe google dar unii ba zic ca da altii ba ca nu. Rog seriozitate, poate unii dintre voi o sa radeti, asta e..nu ma intereseazawinking. Dau si o fundita daca este cazul happy

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca s-a dus spre anus va face un rahatel frumos.Asa ca taica-su.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia ei vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Depinde de multi factori: daca erau spermatozoizi in lichidul preejeculator, daca prietena era in perioada fertila, daca are un grad de fertilitate ridicat (se stie ca sunt femei iepuroaice, care raman imediat, in timp ce altele se chinuie luni intregi) etc. In loc sa stati sa calculati cat la suta e riscul, mai bine v-ati proteja.

| KMaddieK a răspuns:

Nu exista.

| CheshireDeadCat a răspuns:

Clar şi sigur: NU!

| Alex_Bodringa_1984 a răspuns:

Exista dar mici sanse, sperma nu trebuie sa ajunga in vagin, trebuie sa intre prin colul uterin in uter. totusi sunt unele sanse

| Gorillaz96 explică:

Deci nu in vagin! putin pe margine asa..la intrare..nu am avut contact!

| Gorillaz96 explică:

Nu, nu era spermatozoid! era lichidul ala transparent care apare prima data si nu a ajuns deloc in vagin! nici macar in vulva.