| deeaandreea08 a întrebat:

Am si eu o întrebare.pot rămâne însărcinată daca nu am avut un contact sexual si doar ne-am "jucat"? Tin sa menționez ca eu eram îmbrăcată si el nu. Nu a ejaculat, dar am auzit ca este un lichid..si chiar daca a fost lichidul..trece prin pantaloni? Va rog seriozitate. Mulțumesc.

23 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu erai imbracată si te"jucai" cu mîna pe instrument? Si te a stropit pe haine? Sau cum a fost, ce varsta ai?

| deeaandreea08 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu m-a stropit. Doar a atins cu penisul de vaginul meu dar nu si-a dat drumul. Pot rămâne?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru deeaandreea08):

Nu

| adytzoi a răspuns:

NU

| Violleta2022 a răspuns:

Si el nu si-a bagat mainile murdare de sperma in pasarica ta?

| deeaandreea08 explică (pentru Violleta2022):

Nu a ejaculat. Si nu si-a bagat mainile. Doar a atins prin pantaloni.

| corbulalbrosu a răspuns:

In legatura cu LICHIDUL PREEJACULATOR am dat de mai multe ori raspunsuri la toti cei care absolut gresit vehiculeaza idei false si eronate in privinta acestui lichid dupa cum urmeaza. Pentru informarea corecta atat a ta cat si a altor ageamii lipsiti de cunostinte medicale corecte trebuie sa afli ca acel lichid este inofensiv si singurul/unicul sau rol este cel de a curata uretra din penis de eventuale ramasite/urme de urina, in vederea eliminarii aciditatii din uretra pentru asigurarea de conditii propice pentru ca valoarea pH-ului in uretra sa fie neutru si in cazul in care s-ar putea sa urmeze o posibila/probabila ejaculare de sperma, calitatea spermatozoizilor sa nu fie deloc afectata si acestia pentru o scurta perioada de timp chiar si doar de cateva ore, sa aiba/gaseasca conditii normale de supravietuire. Lichidul preejaculator este produs de 2 glande specializate denumite bulbouretrale (glandele Cowper) care nu au nicio legatura/interconectare cu glandele si organele aparatului reproducator masculin, adica cele care produc atat lichidul/plasma spermatica cat si spermatozoizii, adica cu vezicula seminala, prostata si gonadele/testiculele. Deci se poate afirma fara teama de a gresi, ca lichidul preejaculator in momentul producerii si deversarii acestuia in uretra penisului, este PERFECT STERILA fiindca in continutul sau NU exista deloc spermatozoizi. Insa dupa deversarea lichidului preejaculator in uretra, exista posibilitatea ca aici sa se poata contamina prin amestecarea sa cu posibile resturi de sperma ramase de la o ejaculare care s-a produs anterior chiar si cu cateva ore si astfel sa patrunda/sa ajunga spermatozoizi in continutul lichidului preejaculator. Aceste resturi/ramasite de sperma pot sa ramana in uretra/penis in urma masturbarii sau a unui sex intretinut anterior. In concluzie fiindca lichidul preejaculator asa cum este produs este perfect steril si complet inofensiv, rezulta ca NU se poate forma o sarcina prin intermediul acestui lichid, al carui ADEVARATUL ROL este cel de a CURATA URETRA DE EVENTUALELE RESTURI/URME DE URINA pentru a asigura in uretra un pH neutru inainte de ejaculare care sa faciliteze/sa garanteze un mediu propice de viata pentru posibili spermatozoizi care ar putea ajunge in uretra in urma producerii unei ejaculari. Doar in aceste conditii spermatozoizii vor putea ajunge vii si motili din vagin in uter. Insa in mod absolut sigur in momentul producerii si deversarii in uretra, acest lichid preejaculator NU contine spermatozoizi. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti ramane gravida in situatia prezentata de tine.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai cum, daca nu ai avut contact sexual nu poti ramane insarcinata.

| LPCTSTR a răspuns:

Imposibil. Nu se poate daca ai avut pantalonii pe tine.

| WaterDrop a răspuns:

A 20 a intrebare in care ea este imbracata, el nu. Cum ajungeti oameni buni in aceasta situatie? Nu va mai bateti joc de saracii baieti sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! Este imposibil să rămâi însărcinată în situația relatată de tine.

| crazypop a răspuns:

rolling on the floor))) Dacă aveai pantaloni subţiri poatehee hee, vă jucaţi de-a romeo şi julieta şi el n-a mai putut să se mai ţină.
Dacă e să gândeşti puţin, e imposibil ca să rămâi însărcinată, dintr-o simplă joacă între 2 persoane : una îmbrăcată şi cealaltă dezbrăcată, te îngrijorezi degeaba.

| deeaandreea08 explică (pentru crazypop):

Aveam pantaloni subțiri.dar nu foarte subțiri. Si nu si-a dat drumul

| crazypop a răspuns (pentru deeaandreea08):

Atunci de ce te mai ingrijorezi?

| deeaandreea08 explică (pentru crazypop):

Am înțeles ca este un lichid... si de aceea ma îngrijorez

| P4rAd0x a răspuns:

Buna. Nu poti sa ramai insarcinata in conditiile in care erai imbracata, pentru neejaculand si lichidul preejaculator neavand posibilitatea de a trece prin pantaloni, riscul unei sarcini este pur si simplu de 0%. Pe viitor, desi nu s-a aplicat in momentul de fata, cat timp nu ati avut contact sexual, poate sa foloseasca un prezervativ pentru a evita o sarcina nedorita sau vreo boala cu transmitere sexuala. In orice caz, asta nu se aplica acum, deci nu exista vreun motiv pentru care sa iti faci griji. Lichidul preejaculator ajuta la lubrifiere, evitand iritarea vaginului sau alte chestii de genul. Repet, este adevarat, poate duce la o sarcina, chiar daca sunt sanse mici, dar cu siguranta nu poate sa treaca prin pantaloni sau prin orice alt material de genul.

| Robi673547 a răspuns:

Doar cu penetrare poti ramane insarcinata.
Lichidul este steril daca inainte nu a avut loc o ejaculare.

| Peaceman1 a răspuns:

Nu poți rămâne însărcinată, și chiar dacă erați goi, nu este o regula sa ramai însărcinată de la lichidul poseminal

| 10kty93beautiful a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata pentru ca nu s-a produs actul sexual atata timp cat el era imbracat. Fundita? :*

| deeaandreea08 explică (pentru 10kty93beautiful):

Eu eram îmbrăcată. El nu era.

| 10kty93beautiful a răspuns (pentru deeaandreea08):

Cat tu erai imbracata* scuze.

| LuciaLuciLucicaLuciana a răspuns:

Poti ramane insarcinata doar daca ti ai frecat o si nu ai avut contact sexual deloc?