| dxad123 a întrebat:

Salutari tuturor sunt nou pe TPU, as dorii si eu sa ma ajutati, am o prietena de cam o saptamana prima intalnire a fost destul de ok cu putine emotii da na...neam descurcat ne inbratisam ne sarutam dar am cateva dubii adica nu stiu zice ca sunt primul ei iubit si mereu cand o sun ii spun dupa ce incheiem fiecare conversatie ca o pup,in schimb ea nu spune nimic, are momente cand e foarte sociabila cu mine si momente cand nu, saptamana trecuta a spus ca e ocupata cu scoala si o saptamana intreaga nu am mai sunato deloc am vrut sa nu o mai sunt deloc insa ieri m-a sunat de 8 ori iar eu nu i-am raspuns abia azi i-am raspuns si mi-a spus sa ne intalnim maine si am intrebat-o daca e convinsa ca ne intalnim maine dupa a zis ca se duce cu nu stiu ce rude nu stiu unde si mi-a zis ca o sa vorbim maine, ma puteti ajuta un sfat ceva va rog?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incet frate...Mai sunt fete pe lumea asta

| Numero1 a răspuns:

Uau,in primul rand ia-o mai usor,se pare ca esti foarte tensionat,din fraza ta mult mult prea lunga reiese ca ai de aface cu o adevarata telenovela. Iubita ta sau tu(unul din voi)a mers prea departe intr-o singura saptamana, lucrurile trebuiau sa mearga mai incet adica de la sine, ceea ce nu s-a intamplat la voi, daca tu(sau ea) simti/simte ca ceva nu e in regula intre voi (doar voi puteti sti daca ceva nu e in ordine) va trebui sa vorbiti despre asta pana nu va fi prea tarziu, cam cu atat te pot sfatui.

| 5a a răspuns:

Pai frate ai numai o saptamana cu persoana respectiva, ea poate nici nu stie ce vrea de la viata, poate a avut dat lucrari pe la scoala si a fost nevoita sa invete.
Mai lasa timpul sa treaca, nu dispera, las-o sa te caute, daca vezi ca te cauta inseamna ca tine la tine, ii esti drag, te place. Daca vezi ca te refuza, e rece inseamna ca mai bine ati ramane simpli amici decat sa aveti o relatie serioasa. Daca intr-adevar te-a sunat inseamna ca a vrut cu adevarat sa va intalniti, vezi si tu cum parcuge situatia, poti sa ne spui abia dupa 2 luni cum mai merge treaba, nu prima saptamana, ca dragostea sti cum e, prima data arde apoi cu timpul se stinge, la unii se stinge in primele 2 zile.
Fi si tu mai istet, mai las-o pe ea sa te caute pe massanger, telefon, vezi ce ii poarta mintea, vezi cum reactioneaza cand vorbesti cu ea. Pai daca tu ii spui "te pup, ai grija de tine " si ea iti spune numai "pa" un raspuns sec, inseamna ca mult relatia voastra nu o sa tina, ea poate umbla cu tine numai asa sa aiba un partener pe moment.

| dxad123 explică (pentru 5a):

Tocmai asta e ca tin foarte mult la ea, nu inteleg de ce e la telefon asa ...eu ii spun ca o pup sa aiba grija de ea, ea imi spune pa, sau bine pa, nu inteleg de ce se comporta asa, ce trebuie sa fac sa ma placa mai mult?

| 5a a răspuns (pentru dxad123):

Pai era o vorba ca dragostea cu forta nu se poate..singura metoda este sa-i vorbesti si tu asa.

| NotToday a răspuns:

Cati ani aveti?