| BehindYouMF a întrebat:

Sanatate! Eu am o problema cu penisul... Am 13 ani si penisul meu masoara 10 cm cand e normal si 19 cand e in erectie (stiu ca multi n-o sa ma creada dar mrg) si cand e normal il pot decalota fara nici o problema dar cand e in erectie il decalotez greu si cand revine la normal ramane putin decalotat in partea de sus, imi puteți da un sfat? Am doar 13 ani nu pot face cine stie ce...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

DACA, bineinteles ca numai DACA, situatia este asa cum ai descris-o in acel caz penisul tau poate fi considerat ca fiind practic clinic sanatos. Iar in legatura cu decalotarea putin mai dificil de efectuat atunci cand penisul este in stare erecta, se poate presupune ca se datoreaza totusi faptului ca deschiderea preputiului inca NU este suficient de bine largita. Dar aceasta stare cel mai probabil va dispare in urma unor exercitii prin care se aplica/practica o intindere fortata si progresiva cu ajutorul a 2 degete a pielii situate la extremitatea preputiului. De regula, preputiul NU poate sa revina complet la loc si nici NU acopera in totalitate suprafata glandului penian fiindca acesta este mult marit si prea intarit pe toata perioada in care penisul se afla in stare de erectie maxima. Sanatate!

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Baitel, penisul se masoara cu rigla peste el, nu de la gaura fundului.
La 13 ani nu ai tu mai mult de 10-11 cm in erectie. Ti-am mai spus asta si in august, cand spuneai ca ai penisul de 22 cm.

De fapt, in realitate, este undeva la 10cm in erectie, mai ales ca nici nu-l poti decalota, ca sa creasca.
Ma rog, te minti pe tine insuri, ca noi nu mai sunteti copilasi mici, sa te credem.

| BehindYouMF explică (pentru Violleta2022):

? pariu?

| BehindYouMF explică (pentru Violleta2022):

Na hai da instagramul sa.iti arat cata minte ai, la faza din vara am exagerat dar penisul tot e mare are aprox 18-19 cm

| Violleta2022 a răspuns (pentru BehindYouMF):

Mai bebelina, ti-am mai explicat ca minti de ingheti apele!
Macar daca erai inteligent, sa pui o cifra credibila ca pentru anisorii tai.
Cu cat insisti in minciuna, cu atat cred mai mult ca ai un cuc micut in chiloti.
Nu-i nimic puiule, va mai creste el in urmatorii 3 ani, daca esti cuminte si mananci tot.

| Dom1 a răspuns (pentru Violleta2022):

????

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

"Bebelina", "puiule", "băiețel"...
Nu crezi că îți permiți cam multe?
Dacă omul zice sau nu adevărul e treaba lui, dar nu văd de ce ar fi imposibil. Site-ul ăsta e pentru a oferi ajutor, nu pentru a răspunde la mișto. happy

| Radandam a răspuns (pentru Violleta2022):

Ioneasca,eu cred ca tu esti o frustrata ca prea raspunzi mereu si faci misto de penisuri, ba ca "sunt mici", le ai controlat tu in realitate? sau ca "penisurile cu fimoza nu cresc", de unde stii tu? esti cumva medic?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O fată la interval și se rezolvă.

| doctorandus a răspuns:

Mergi la medic.

| ywar a răspuns:

Baga-ti putzulica in gaura de la care ti-ai masurat marimea lui si o sa vezi ca o sa ti se desfaca fasiute, fasiute!
Stai pe craca ta. cum dracu se intampla ca la 13 ani va apuca pe toti masuratul putzei? Iti spun tot eu. lipsa de preocupare.

| MariaMonica2009627 a răspuns:

Serios? Ai doar 13 ani și tu în loc să ne întrebi modele de învățat mai repede, cum poți lua note bune la școală sau cum să-ți organizezi lucrurile tu ne întrebi de penisul tau?!
Unde Dumnezeule s-a ajuns...

| RăducanuConstantin1 a răspuns:

Bro,nu ai cum sa ai 19 cm la 13 ani in erectie....eu am 17 ani si de abia am 12 cm in erectie....sunt unii oamenii care fac exercitii pentru marirea muschiilor si tot nu ajung la standarde atat de mari. Legat de decalotare, incearca sa faci exercitii cu el si o sa vezi ca o sa poti sa il decalotezi usor, fara sa te doara si fara nicio problema. Sper ca te-am ajutat!