| raluca01 a întrebat:

Saptamana viitoare este ziua mea si chiar nu stiu c sa fac, sa imi fac ziua la cofetaria din oras si dupa-aia sa ii duc pe toti la club sa jucam biliard sau ceva, sa fac ziua acasa si sa ii invit pe toti, sau sa mergem la un gratar pe deal? parca as prefera prima sau ultima varianta, pentru ca daca fac ziua acasa nu pot sa imi invit prietenu` ca il vede mama chatterbox. deci voi c spuneti?

Răspuns Câştigător
| danielcretu1980 a răspuns:

Asta cu largul... intr-adevar. nu te poti simti confortabil.
atunci ramane gratarul in aer liber. daca mai permite vremea.

intre timp n-ar strica sa discuti cu mama ta... intr-o zi tot va trebui sa te intalnesti cu baieti, chiar cu voia ei happy.
Mamele sunt usor ciudate: pana cand copiii au 20 de ani le interzic relatiile de prietenie si iubire, iar dupa 25 de ani, mai ales pe fete le zoresc sa se indragosteasca repede, ca raman nemaritate.
asigur-o pe mama ta ca baiatul e ok, dragut, se poarta frumos cu tine si nu neglijeaza scoala si zii ca veti pastra relatia la nivelul varstei voastre.
Parintii de obicei se tem sa nu te implici in relatii sexuale, mai ales neprotejate. Chiar la varsta ta, poti ramane in sarcinata sau poti contacta HIV/SIDA. Ambele sunt probleme grave.
Fat-i prieteni din parinti, cauta-le sfatul, roaga-i sa nu-ti tina predici, ci sa aiba incredere in tine.
succes.

4 răspunsuri:
| danielcretu1980 a răspuns:

Toate variantele sunt ok.
dar de ce ti-e rusine cu prietenul tau? e urat? sau needucat?
prezinta-l mamei cu mandrie. happy

| raluca01 explică (pentru danielcretu1980):

Prietenul meu e super dragut...dar am 14 ani si el are 16 si mama nu il prea suporta...adica ne-a vazut o data pe banca in parc cand ne sarutam si mi-a tinut o predicachatterboxsi oricum nu ne putem simti in largul nostru stiind ca poate intra mama pe usa oricand laughing

| raluca01 explică (pentru danielcretu1980):

Multumesc pentru raspuns, mi-ai fost de mare ajutor:*

| danielcretu1980 a răspuns (pentru raluca01):

happy cu multa placere.

| danielcretu1980 a răspuns (pentru raluca01):

Asta cu largul... intr-adevar. nu te poti simti confortabil.
atunci ramane gratarul in aer liber. daca mai permite vremea.

intre timp n-ar strica sa discuti cu mama ta... intr-o zi tot va trebui sa te intalnesti cu baieti, chiar cu voia ei happy.
Mamele sunt usor ciudate: pana cand copiii au 20 de ani le interzic relatiile de prietenie si iubire, iar dupa 25 de ani, mai ales pe fete le zoresc sa se indragosteasca repede, ca raman nemaritate.
asigur-o pe mama ta ca baiatul e ok, dragut, se poarta frumos cu tine si nu neglijeaza scoala si zii ca veti pastra relatia la nivelul varstei voastre.
Parintii de obicei se tem sa nu te implici in relatii sexuale, mai ales neprotejate. Chiar la varsta ta, poti ramane in sarcinata sau poti contacta HIV/SIDA. Ambele sunt probleme grave.
Fat-i prieteni din parinti, cauta-le sfatul, roaga-i sa nu-ti tina predici, ci sa aiba incredere in tine.
succes.