| Asika1991 a întrebat:

Sarcina sau nu! Luna trecută am avut ciclul in termen și parca ca de obicei, luna aceasta e reținere de 6 zile(Menționez ca din 22.09 nu am întreținut relații sexuale). Azi fac test din curiozitate și prima linie se observa slab( atașez poza)! E sarcina oare?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care in urma ultimului act sexual intretinut de tine in data de 22.09 s-ar fi format o sarcina, atunci in acest moment acea sarcina ar avea deja 7 saptamani (50 de zile). Acest lucru ar insemna ca in urina, in acest moment cantitatea si concentratia de hormon hCG ar fi atat de mare incat ar pozitiva orice tip de tester s-ar folosi si rezultatul obtinut ar fi in mod anbsolut sigur concludent. Daca rezultatul obtinut este neclar, sau interpretabil, in acel caz trebuie sa se faca o noua testare asa cum este prezentat in urmatorul film educational : https://www.youtube.com/watch?v=aWIpgoDTknk
Multa sanatate!