| anonim_4396 a întrebat:

De 3 zile pandesc o intrebare la care nu pot sa raspund pentru ca daca o accesez ma scoate de pe site.
Sunteti de acord cu o relatie cu o persoana casatorita?
Cele mai frumoase relatii intime ale mele, au fost cu persoane casatorite. sunt altceva, sunt mai atenti, mai tandri!

Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

Ai pus o intrebare ce imi scarpina rau pelea cam tabacita.Nici o lege in Romania nu interzice aceasta relatie din cate stiu eu. Daca stie cineva concret sperjurul face vreo obiectie a uneia din parti in proces? Acum daca ne coordonam pe lege, ce nu imi este interzis am voie sa fac sunt de acord. Dar nu cred ca marea majoritate a cuplurilor accepta ca celalalt sa aiba o relatie extra conjugala. Mai ales noua latinilor. Facand acest mic rezumat congluzionez ca chiar daca spunem ca nu suntem de acord noi tot o facem (atentie! a nu se lua ca sfat). Aceasta este o parere propie.

8 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Nu sunt de acord cu relatiile de genul asta, intotdeauna m-am ferit de barbatii casatoriti. daca am vrut unul cu experienta am cautat unul mai mare ca mine, nu toti barbatii sunt casatoriti, in zilele noastrea gasesti o multime de barbati solo.

| cristi202 a răspuns:

Ooo! Daca ai fi baiat, as mai zice, dar asa... Cum sa nu fie frumoase cind domnii casatoriti au ceva experienta la activ? Vorba aceea: "Gaina batrina face supa buna". Desi aici e vorba de cocoshappy. Ei au experienta acumulata in timp de cind sunt casatoriti, si de aceea ai avut parte de cele ma frumoase relatii. Tu. Dar sotiile lor, daca ar sti, nu ar mai zice asa. Te-ai gindit si la asta? Sau pune-te in situatia lor, tu, casatorita fiind, sa existe o alta femeie care sa aiba o relatie reusita cu sotul tau... Asa iti vei da seama cit sunt eu de acord cu o relatie cu o persoana casatorita.

| lostcontrol12 a răspuns:

Nu ma bag in discutia asta doar ca sa vorbesc despre relatiile intime.Nu,nu sunt de acord cu relatiile(in general) cu un barbat mai in varsta decat mine. Dar cunosc destule motive pentru care fetele cauta asa ceva. avantajele financiare, experienta sexuala, experienta de viata, statutul social. Insa, din punctul meu de vedere, exista intotdeauna un iz de grosolanie si imoralitate.

| 334499 a răspuns:

Cu cele de amicitie sunt total de acord happytongue

| anason a răspuns:

Pai daca ai avut mai multe relatii cu barbati casatoriti, de ce nu si-a lasat nici unul sotia si sa te ia pe tine? Pentru ca nu te-ai ridicat la nivelul sotiilor lor, nici macar pe plan sexual. Te compatimesc ca te multumesti cu resturi picate de la masa altora.Si pacat ca n-ai fost in stare sa gasesti un barbat numai si numai al tau.

| mariapow a răspuns:

Nu.Gandeste-te la sotia lui, pune-te in locul ei ...cum te-ai simti sa stii ca sotul tau umbla cu una mai tanara ca ea sau daca are copii cum se vor simti ei. Te vor ura cu siguranta si nici tie nu ti-a fi placut sa fi stiut ca tatal tau o inseala pe mama ta cu alte pupaza sa zic asa ca sa nu spun alt cuvant urat.Relatia asta nu o sa mearga niciodata pentru ca el se va intoarece mereu la familia sa si pana la urma te va uita si pe tine pana va gasi alta mai draguta.Nu imi plac femeile care umbla cu barbatii casatoriti si nici nu imi vor placea vreodata ele fiind considerate niste carpe de sters pe jos pentru astfel de barbati. Exista o gramada de baieti tineri frumosi si cel mai imoportant necasatoriti. NU strica familia nimanui pentru ca ai sanse sa ti se intample si tie la fel.

Răspuns utilizator avertizat
| brunetteee a răspuns:

Trezesteteee. or fi ei m-ai tandri si m-ai nu stiu eu cum, dar te-ai gandit ca ai putea sa strici o casnicie? te-ai pus in locul sotiilor lor`? tie ti-ar fi convenit?